Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włoski rząd bezradny wobec fotoradarów

0
Podziel się

Władze wielu gmin i prowincji we Włoszech zakupiły fotoradary, które nie
spełniają norm ministerstwa transportu, nie mają homologacji i uważane są wręcz za niebezpieczne.
Apele resortu o ich natychmiastowe usunięcie nie przynoszą rezultatu.

Włoski rząd bezradny wobec fotoradarów
(Wojciech Strozyk/Reporter)
bErGNOJh

Władze wielu gmin i prowincji zakupiły urządzenia, które nie spełniają norm ministerstwa transportu, nie mają homologacji i uważane są wręcz za niebezpieczne. Apele resortu o ich natychmiastowe usunięcie nie przynoszą rezultatu

Sporne urządzenia to ogromne, najczęściej pomarańczowe kontenery stojące przy lokalnych drogach i na ulicach miasteczek. Media i organizacje obrony praw konsumentów zauważają, że fotoradary, znacznie różniące się wyglądem od tych dopuszczonych do użytku przez ministerstwo transportu, wyrastają wszędzie jak grzyby po deszczu mimo że w świetle przepisów są nielegalne.

Lokalne władze, które postanowiły poprawić swoje budżety dzięki wpływom z mandatów, całkowicie ignorują kolejne ministerialne ostrzeżenia i apele o demontaż wielkich kolorowych puszek. Bez odpowiedzi pozostają argumenty, że nie spełniają one żadnych norm bezpieczeństwa i jako takie nie mają szans na homologację.

bErGNOJj

Zdaniem ekspertów kontenery są wręcz groźnymi przeszkodami. Ludzie o tym wiedzą, władze prowincji i gmin nie przyjmują tego do wiadomości - tak media podsumowują spór o zawalidrogi.

W dwóch przypadkach uznano je za przyczynę śmiertelnych wypadków drogowych. W rejonie miast Alessandria oraz Bergamo zginęło dwóch motocyklistów, którzy wpadli na stojące na poboczu fotoradary.

Prasa podkreśla, że skuteczna może się okazać dopiero interwencja wymiaru sprawiedliwości. Przedstawiciele władz miast i miasteczek, którzy kupili urządzenia, mogą odpowiedzieć przed sądem za narażenie skarbu państwa na straty. Za takie uznano zakup monstrualnych aparatów w cenie od 2 do 5 tysięcy euro mimo że są one uważane za nielegalne.

Czytaj więcej w Money.pl
Politycy jadali tu za darmo. Wykończyli lokal Rzymscy politycy zamienili atrakcyjną restaurację w centrum miasta w swoją stołówkę. Jedli tam bezpłatne obiady i kolacje i lokal splajtował.
Włochy wyprzedzają Francję w produkcji... Rolniczy związek Coldiretti obliczył, że zbiory w tym roku pozwolą na wyprodukowanie 45 milionów hektolitrów wina.
Już 40 procent młodych Włochów bez pracy Do 12,5 procent wzrósł wskaźnik bezrobocia we Włoszech. Jest on najwyższy od 1977 roku.
Wolą zjeść dynie niż wycinać z nich lampiony W dobie kryzysu w Halloween dynia częściej trafia we włoskich domach na patelnię niż jako ozdobny lampion na balkony. Według sondaży Halloween obchodzić będzie 13 milionów Włochów. Wielu z nich zasiądzie do kolacji, a na stole królować będzie właśnie dynia.
bErGNOJK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)