Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włoska mafia. Zburzono nielegalnie zbudowaną willę bossa mafii

0
Podziel się:

Przez 11 lat żadna firma nie chciała ze strachu podjąć się tego zadania - relacjonuje środowa prasa włoska.

Włoska mafia. Zburzono nielegalnie zbudowaną willę bossa mafii
(Daveness_98/CC/Flickr)
bETokgwR

Współpracujący z włoskim wymiarem sprawiedliwości przedsiębiorca budowlany zburzył postawioną nielegalnie willę bossa mafii z Kalabrii.

Posiadłość, zbudowana w latach 80. XX wieku bez pozwolenia na terenie archeologicznym w miejscowości Rosarno, należała do potężnego klanu kalabryjskiej mafii, 'ndranghety. To tam odbywały się narady gangu Pesce, w trakcie których opracowywano jego strategię i planowano zabójstwa.

Willa została skonfiskowana przez sąd i przeznaczona do rozbiórki, stając się jednym z symboli walki z mafią. Jednak przez 11 lat szukano bez skutku firmy, która zgodziłaby się zburzyć rezydencję. Nikt nie był zainteresowany kolejnymi rozpisywanymi przetargami - podkreśla dziennik _ Corriere della Sera _.

bETokgwT

Dlatego lokalne władze wystąpiły z prośbą o pomoc do miejscowego przedsiębiorcy budowlanego Gaetano Saffiotiego, który żyje pod stałą policyjną ochroną, odkąd przed 18 laty doprowadził dzięki swym zeznaniom do aresztowania i skazania kilkuset osób z kilku mafijnych rodzin. Dopiero jego buldożery zburzyły willę bossa.

Czytaj więcej w Money.pl
Rzym nie chce uczcić prawicowej pisarki Głosowanie po burzliwym posiedzeniu odbyło się w ósmą rocznicę śmierci legendarnej dziennikarki i pisarki.
Własna winnica? Najtaniej kupisz w Australii Najwyższe ceny osiągają posiadłości w Toskanii, w których często są zabytkowe budynki.
Lody o smaku wędlin najlepsze w Europie Autorką zwycięskich lodów jest Giovanna Bonazzi, mistrzyni sztuki ich produkcji z lodziarni z rejonu Valpolicella, znanego na świecie obszaru produkcji wina w Wenecji Euganejskiej.
bETokgxu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)