Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Włoska mafia silniejsza od państwa

1
Podziel się:

Połowa młodych Włochów ocenia, że mafia jest silniejsza od państwa.

Włoska mafia silniejsza od państwa
(andrewmedina/iStockphoto)

Połowa młodych Włochów ocenia, że mafia jest silniejsza od państwa - wynika z sondażu przeprowadzonego przez ośrodek społeczny z Palermo. Jedna trzecia ankietowanych wyraziła opinię, że mafii nie można pokonać.

Przedstawione dziś rezultaty dorocznego sondażu na temat percepcji przestępczości zbiorowej w społeczeństwie wskazują, że 14 procent młodzieży sądzi, że państwo jest silniejsze od mafii.

W możliwość odniesienia zwycięstwa w walce z mafiami wierzy 23 procent Włochów w wieku od 16 do 18 lat, pochodzących z różnych regionów kraju, od Sycylii po Lombardię.

Ponad dwie trzecie nastolatków jest zdania, że państwo nie robi wystarczająco dużo, by pokonać mafię. Według blisko 80 procent siła mafijnych gangów wynika z tego, że przeniknęły do instytucji państwa.

Sondaż przeprowadził ośrodek społeczny imienia Pio La Torre, walczącego z mafią działacza partii komunistycznej zamordowanego przez cosa nostra w 1982 roku.

Czytaj więcej o włoskiej mafii
Aresztowali Polkę, a potem grubą rybę mafii Trzy tygodnie wcześniej rozbito kierowaną przez Polkę siatkę polskich przemytników narkotyków, powiązaną z klanem Polverino.
Mafia przejmie budowę kolei? "To żyła złota" Budowa szybkich kolei we Włoszech jest narzędziem do szerzenia się korupcji i przestępczości zorganizowanej - uważa Roberto Saviano.
Walcząc z mafiozem skonfiskowali teatr Włoska policja zajęła go w ramach operacji konfiskaty majątku biznesmena z Wiecznego Miasta, powiązanego z mafią kalabryjską.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
Miliardy dla ...
2 lata temu
Przejmują,, prace ziemne'' w północno - wschodniej Polsce