Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
29.03.2013 19:27

Włosi mają problem. Zatrzymali prawie 500 osób

Włoska straż przybrzeżna poinformowała, że zatrzymała w ciągu dwóch dni osiem starych łodzi, którymi do wybrzeża Włoch usiłowało dopłynąć ponad 470 nielegalnych imigrantów, głównie z Afryki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Włoska straż przybrzeżna poinformowała, że zatrzymała w ciągu dwóch dni osiem starych łodzi, którymi do wybrzeża Włoch usiłowało dopłynąć ponad 470 nielegalnych imigrantów, głównie z Afryki.

_ - Z nadejściem wiosny i poprawą pogody coraz więcej imigrantów próbuje dotrzeć do wybrzeży Włoch _ - napisano w komunikacie straży przybrzeżnej.

Organizacja broniąca praw człowieka Human Rights Watch szacuje, że w 2011 roku podczas arabskiej wiosny życie w czasie przeprawy przez Morze Śródziemne straciło około 1,5 tys. imigrantów chcących dotrzeć do Europy na starych, przeładowanych i źle wyposażonych łodziach. W 2012 roku życie straciło ponad 300 osób - twierdzi HRW.

W czwartek w pobliżu włoskiej wysepki Lampedusa zatrzymano 15-metrową gumową łódź, którą podróżowało ok. 100 ludzi z krajów Afryki subsaharyjskiej. Nieco później straż otrzymała wezwanie z innej łodzi, którą podróżowało z kolei 130 osób, również z Afryki subsaharyjskiej, a także Pakistanu i Bangladeszu. Straż doholowała łódź do wybrzeża.

Z kolei w nocy z czwartku na piątek uratowano 30 osób, m.in. z Maroka, na starej łodzi u południowych wybrzeży Sycylii.

W ciągu 48 godzin zatrzymano jeszcze pięć łodzi, którymi podróżowało ponad 200 imigrantów, głównie afrykańskich.

Wszystkich ulokowano w ośrodkach dla nielegalnych imigrantów na Sycylii i Lampedusie. Także w czwartek późnym wieczorem władze Malty zatrzymały na swoich wodach 90 imigrantów.

Lampedusa znajduje się ok. 120 kilometrów na wschód od wybrzeży Tunezji, a Malta - ok. 350 km od stolicy Libii, Trypolisu.

Czytaj więcej w Money.pl
Nielegalna imigracja. Wiedzą, jak z nią walczyć Dialog 5 plus 5 obejmuje Włochy, Francję, Hiszpanię, Portugalię i Maltę oraz kraje Maghrebu
Cudzoziemcom będzie łatwiej zostać w Polsce Różne ułatwienia będą dotyczyły różnych grup obcokrajowców. Mają oni też lepiej integrować się z naszym krajem.
W Izraelu wrze. "To są kozły ofiarne" Izraelscy intelektualiści, artyści i naukowcy w liście do rządu potępili politykę przedstawiania imigrantów w złym świetle.
Tagi: włochy, imigracja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz