Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włochy: wystawa rekwizytów świata przestępczego

0
Podziel się:

W Neapolu otwarto wystawę różnego rodzaju przedmiotów używanych przez przestępców i będących ich własnością.

Włochy: wystawa rekwizytów świata przestępczego
(Daveness_98/CC/Flickr)

W Neapolu otwarto wystawę różnego rodzaju przedmiotów używanych przez przestępców i będących ich własnością. Są maski służące do napadów na banki, ale i pozłacany tron biskupi, który skonfiskowano bossowi mafii.

Na ekspozycji w dawnym gmachu sądu w historycznym zamku Capuano można zobaczyć bogatą kolekcję rekwizytów neapolitańskiego świata przestępczego z pięciu ostatnich dekad.

Jest wśród nich maska bardzo popularnego włoskiego aktora Lino Banfiego, pochodząca z lat 70., w której dokonywano napadów na banki.

Największe zainteresowanie budzi fotel biskupa z XIX wieku, wykonany z pozłacanego drewna i czerwonego aksamitu. Pochodzi on ze skonfiskowanej willi bossa kamorry. Mafioso miał zwyczaj na nim siedzieć; chciał w ten sposób zastraszyć gości i zademonstrować swą władzę.

Wystawiono też całą kolekcję kopii znanych obrazów, sprzedawanych przez fałszerzy jako prawdziwe.

Na wystawie jest także wykonana z drewna figura jaguara naturalnej wielkości, skonfiskowana przez karabinierów ponad 20 lat temu. Cała _ nafaszerowana _ była przemycaną kokainą.

Wśród zaprezentowanych przedmiotów jest imponująca kolekcja starych, przerobionych liczników energii elektrycznej. W umieszczonej obok nich nocie wyjaśniono, że w latach 70. zeszłego wieku kradzież energii była jednym z najczęściej popełnianych przestępstw.

Czytaj więcej w Money.pl
Zagonili więźniów do pracy. Produkują wino Kolonia karna słynie z różnych eksperymentalnych zasad odbywania wyroku i resocjalizacji poprzez pracę, głównie w rolnictwie.
Policzyli ile kosztował kryzys ekonomiczny W konsekwencji przychody z podatków spadły w tym samym okresie o 90 miliardów.
To jedna z największych operacji we Włoszech Włoska Gwardia Finansowa poinformowała o przejęciu 15 mln sztuk sprowadzonych nielegalnie chińskich towarów, w większości groźnych dla zdrowia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)