Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
03.01.2013 07:38

Włochy: Policja zatrzymała szajkę złodziei z lotniska

Inscenizowali różne niecodzienne sytuacje, by odwrócić uwagę pasażerów. Kiedy oni oglądali widowisko, złodzieje ich okradali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Na rzymskim lotnisku Fiumicino policja rozbiła szajkę kieszonkowców - _ aktorów _, którzy inscenizowali różne niecodzienne sytuacje, by odwrócić uwagę pasażerów. Kiedy oni oglądali _ widowisko _, złodzieje ich okradali.

Policjanci z lotniskowego posterunku przyznali, że kieszonkowcy wykazywali się dużym talentem aktorskim, a niekiedy nawet kaskaderskim. Potrafili tak skutecznie zwrócić na siebie uwagę, że pasażerowie zupełnie tracili głowy obserwując dziwne zdarzenia w terminalu, a w konsekwencji tracili także portfele, podręczne bagaże, tablety, telefony komórkowe, laptopy.

Media podały, że jednym z popisowych _ numerów _ grupy był nagły, widowiskowy upadek jednego ze złodziei, który rzekomo wijąc się z bólu udawał, że coś sobie zrobił. Ludzie rzucali mu się na pomoc zapominając o swoich bagażach, które tracili, bo kradł je wspólnik leżącego.

Niekiedy jeden z mężczyzn celowo rozsypywał garść monet udając, że wypadły mu z kieszeni lub portfela. Ci, którzy pomagali mu je pozbierać lub obserwowali, jak toczą się po terminalu, także padali ofiarami złodziei.

Seria niecodziennych zdarzeń na największym lotnisku Wiecznego Miasta zwróciła uwagę policjantów, którzy przeanalizowali setki godzin nagrań z telewizji przemysłowej w terminalach, by zidentyfikować sprawców licznych notowanych tam kradzieży i ich aresztować. Okazało się, że na czele bandy stał 48-letni imigrant z Kosowa. Miał kilku wspólników - rodaków, którym wyznaczał zadania. Najważniejszym było odwrócenie uwagi pasażerów.

Prowadzący dochodzenie nie wykluczają, że złodzieje z aktorskim talentem działali także na innych lotniskach we Włoszech.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamkną drugie co do wielkości lotnisko Obsługuje ono przede wszystkim tanie linie lotnicze i loty cargo. Wszystkie połączenia skierowane zostaną na lotnisko Fiumicino.
Bezrobotny podawał się za pilota, raz poleciał 32-letni Włoch niczym Leonardo DiCaprio w filmie _ Złap mnie, jeśli potrafisz _ podawał się za pilota linii lotniczych.
Nie będzie dymisji za Modlin. "To żenujące" Adam Struzik nie poda się do dymisji za zamieszanie z lotniskiem w Modlinie.
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz