Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włochy: Mafia rozszerza imperium na bogate tereny kraju. Będzie reakcja władzy?

0
Podziel się:

Klany mafijne z południa Włoch, okopując się na giełdzie mediolańskiej, podejmują działalność w zamożnych gminach.

Zatrzymanie jednego z włoskich mafiozów
Zatrzymanie jednego z włoskich mafiozów (PAP/EPA)
bEUdAWUR

Bogate gminy północnych Włoch są stopniowo opanowywane przez prężne organizacje mafijne z południa Italii - wynika z raportu Obserwatorium Zbrodni Zorganizowanej (OCO) dotyczący mafii, na który powołuje się AFP.

Raport zatytułowany _ Mafia na Północy _ stwierdza, że klany mafijne z południa Włoch, okopując się na giełdzie mediolańskiej, podejmują działalność w zamożnych gminach północnych Włoch. Dostosowując swój _ styl pracy _, ich przedstawiciele działają tam _ w rękawiczkach i krawatach _ i nie napotykają skutecznego oporu, ponieważ nie ukształtowały się tam struktury i służby wyspecjalizowane w walce ze zbrodnią zorganizowaną.

Jako jeden z atutów mafii raport OCO wskazuje względną łatwość uzyskania wyboru do władz samorządowych, to jest przenikania członków potężnej mafii kalabryjskiej do władz samorządowych i uzyskiwania w nich większości, wykorzystywanej od Turynu po Triest m.in. do wygrywania przetargów przez firmy podstawione przez mafię. Ostatnio doszło w związku z tym do kilku głośnych skandali.

bEUdAWUT

Najnowsze dochodzenia policyjne wskazują na to, że _ system polityczno-instytucjonalny staje się (na północy Włoch) coraz bardziej przenikalny dla mafijnej infiltracji, czemu sprzyja korupcja i panujące wokół tych spraw milczenie _ - stwierdza raport.

W ten sposób N'drangheta, główna włoska organizacja przestępcza odgrywająca pierwszoplanową rolę w światowym handlu kokainą, _ monopolizuje kluczowe sektory miejscowej gospodarki i zyskuje wpływ na władze _. Przed kilku dniami premier Włoch Matteo Renzi zapowiedział wzmożenie walki z korupcją mafijną.

Czytaj więcej w Money.pl
Nawrócony boss kamorry wzywa mafiosów 50-letni Iovine, odbywający karę dożywocia, to jeden z czterech najważniejszych byłych bossów potężnego klanu neapolitańskiej mafii, Casalesi.
Gwardia Finansowa spaliła kilometr tkanin Materiały ze wzorami charakterystycznymi dla luksusowych domów mody zniszczyła Gwardia Finansowa na wniosek sądu.
Papież Franciszek apeluje do przestępców Podczas spotkania z rodzinami ofiar mafii w Rzymie zwrócił się do nich: "Proszę, zmieńcie życie i nawróćcie się". Ostrzegł, że inaczej czeka ich piekło.
bEUdAWVu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)