Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włochy: Imigrant dostał prawo pobytu za uratowanie życia

0
Podziel się:

Marokańczyk zdołał wyciągnąć z samochodu całą rodzinę ratując ją przed utonięciem.

Włochy: Imigrant dostał prawo pobytu za uratowanie życia
(Daveness_98/CC/Flickr)

Nielegalny imigrant z Maroka w uznaniu dla jego odwagi, z jaką uratował życie trzech osób z tonącego samochodu, otrzymał od władz Włoch prawo pobytu w tym kraju. Stał się również bohaterem mediów.

W połowie października na drodze w Abruzji, w rejonie miasteczka Avezzano, ciężkiemu wypadkowi uległ samochód, którym jechali rodzice z dzieckiem. Auto wpadło do kanału i zaczęło tonąć z rannymi w środku.

Świadkiem tego zdarzenia był imigrant, który bez chwili wahania zerwał z siebie ubranie i wskoczył do wody. Zdołał wyciągnąć z samochodu całą rodzinę ratując ją przed utonięciem. Kiedy przybyła karetka, autor heroicznego gestu uciekł. Obawiał się kontaktu z policją, ponieważ przebywał we Włoszech nielegalnie i groziła mu deportacja.

Ranni trafili do szpitala. Mężczyzna, którym zawdzięczają uratowanie życia, przepadł bez śladu. Nikt nie zdążył mu podziękować ani wyrazić uznania dla jego odwagi. Media nagłośniły tę historię, a lokalne władze z Abruzji zaapelowały do imigranta, aby zgłosił się do nich, gdyż chcą nagrodzić go za to, co zrobił. Apel odniósł skutek.

Bohaterem okazał się 43-letni Adoiou Abderrahim z Maroka, pracujący dorywczo przy zbiorze warzyw w miejscowości Fucino. Natychmiast, gdy się ujawnił, odwiedził w szpitalu rannych, których uratował.

Kilka dni później, gdy pojechał do Rzymu na zaproszenie jednej ze stacji telewizyjnych, po wyjściu ze studia został zatrzymany przez policję i otrzymał wezwanie na komendę policji w Abruzji, która przygotowała już dla niego nakaz opuszczenia Włoch. Okazało się bowiem, że na mężczyźnie ciążył wydany wcześniej wyrok za handel narkotykami.

Włoska opinia publiczna stanęła po stronie imigranta apelując o zatrzymanie procedury deportacji i przyznanie mu prawa pobytu oraz zapewnienie pracy w uznaniu dla jego odwagi.

W jego obronie interweniował w komendzie policji szef władz prowincji L'Aquila w Abruzji, Antonio Del Corvo. _ Zdobył się on na akt odwagi, jakiej w podobnej sytuacji zabrakłoby wielu z nas. W ciągu kilku sekund podjął decyzję, która ocaliła życie trzech osób _ - powiedział Del Corvo.

Sprawa trafiła do minister spraw wewnętrznych Włoch, Anny Marii Cancellieri, która w trybie pilnym podjęła decyzję o przyznaniu Abderrahimowi prawa pobytu z - jak wyjaśniła - _ powodów humanitarnych _.

Finał tej historii miał miejsce w siedzibie władz L'Aquili, gdzie odbyła się uroczystość na cześć bohatera, któremu oficjalnie podziękowano i obiecano dalszą pomoc.

Czytaj więcej w Money.pl
Dramat na morzu. We Włoszech zatonęła... U wybrzeży włoskiej wyspy Lampedusa w nocy zatonęła łódź z nielegalnymi imigrantami. Uratowano 54 osoby, trwają poszukiwania pozostałych rozbitków.
54 ofiary, tylko 1 ocalały. Zabiło ich pragnienie 54 nielegalnych imigrantów zmarło z pragnienia w trakcie próby przepłynięcia pontonem z Libii do Włoch.
Rosną obawy we Włoszech. Nie chcą u siebie... Kuter rybacki ze 115 nielegalnymi imigrantami z Egiptu przybił zeszłej nocy do portu w Katanii, na wschodnim wybrzeżu Sycylii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)