Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
25.04.2013 07:25

Włochy: Apelacja: Berlusconi musi płacić żonie 3 mln euro miesięcznie

Tak postanowił sąd apelacyjny w Mediolanie, który odrzucił odwołanie magnata medialnego od decyzji sądu pierwszej instancji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jennifer Lorenzini/Splash News/East News)

Były premier Włoch Silvio Berlusconi musi wypłacać żonie Veronice Lario, z którą jest w separacji, 3 miliony euro miesięcznie - postanowił sąd apelacyjny w Mediolanie, który odrzucił odwołanie magnata medialnego od decyzji sądu pierwszej instancji.

Adwokaci 76-letniego polityka i jednego z najbogatszych Włochów zabiegali o natychmiastowe zawieszenie wypłaty tej sumy, wyznaczonej przez sąd, który wcześniej rozpatrywał finansowe warunki separacji. Wniosła o nią Lario po serii skandali obyczajowych i seksualnych, w jakie Berlusconi był uwikłany.

Oznacza to, że Veronica Lario, była aktorka, matka trojga dorosłych już dzieci byłego premiera, będzie - mimo podejmowanych przez niego prób zmiany tej decyzji - otrzymywać od Berlusconiego na życie i swoje potrzeby 36 milionów euro rocznie tak, by, jak stwierdził sąd, _ mogła utrzymać poziom życia równy temu z lat małżeństwa _.

Silvio Berlusconi uważa, że zasądzona suma jest zdecydowanie za wysoka i, jak powtarza, _ sprzeczna z wszelką logiką _. Sędzie, które ustaliły w grudniu zeszłego roku wysokość tej kwoty, nazwał w publicznej wypowiedzi _ feministkami i komunistkami _.

Zauważa się, że to nie koniec sądowego sporu Silvio Berlusconiego i Veroniki Lario. Potrwa on, jak się przypuszcza, jeszcze długo. Następna sprawa finansowa, będąca rezultatem ich rozstania, rozpocznie się dopiero w przyszłym roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Tysiące ludzi popiera Berlusconiego. Na wiecu Były premier zaatakował w przemówieniu dążenie lewicy do objęcia wszystkich najważniejszych urzędów w kraju i uznał to za próbę zamachu stanu.
Berlusconi w szpitalu. Przez problemy z okiem Informację o odwiezieniu Berlusconiego do szpitala przekazali jego adwokaci na sali mediolańskiego sądu, gdzie toczy się jego proces.
Berlusconi skazany na rok więzienia Były premier Włoch oskarżony był o naruszenie w 2005 roku tajemnicy śledztwa przez opublikowanie w swojej gazecie zapisu podsłuchu rozmowy telefonicznej.
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz