Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
17.01.2013 17:07

Włochy: Apel o zakaz palenia w zatrutych smogiem miastach

Co roku 8500 osób umiera we Włoszech z powodu smogu - przypomina włoska organizacja obrony praw konsumentów Codacons.

Podziel się
Dodaj komentarz
(webphotographeer/iStockphoto)

Włoska organizacja obrony praw konsumentów Codacons zaapelowała dziś do burmistrzów miast w całym kraju, by wprowadzali zakaz palenia papierosów na podległym im obszarze, gdy tylko poziom smogu przekroczy dopuszczalne limity.

W wydanym komunikacie stowarzyszenie wyraziło opinię, że dane na temat zanieczyszczenia powietrza w miastach, prowincjach i regionach w całych Włoszech są alarmujące i świadczą o tym, że lokalne władze nie troszczą się o zdrowie obywateli. Dlatego według obrońców praw konsumentów burmistrzowie powinni ograniczać poziom zatrucia środowiska, wprowadzając zakaz palenia tytoniu, bo to tylko pogarsza sytuację.

Co roku 8500 osób umiera we Włoszech z powodu smogu - oświadczyło Codacons. Wezwało mieszkańców kraju, by, jak to ujęło, _ zbuntowali się przeciwko bezczynności władz _, domagając się od nich odszkodowania za poniesiony uszczerbek na zdrowiu.

Organizacja szacuje, że zadośćuczynienie to powinno wynosić po 2000 euro, i oferuje wszystkim zainteresowanym obywatelom pomoc prawną w złożeniu takich pozwów.

Czytaj więcej w Money.pl
Czy pojedziesz zalezy od numeru rejestracyji W związku z niebezpiecznym dla zdrowia poziomem smogu władze Rzymu wprowadziły, podobnie jak w poprzednich latach, ograniczenia w ruchu samochodów.
Unia walczy z nałogiem. Stracimy miliardy? Odrażające zdjęcia, które pokrywają do 75 proc. powierzchni paczki papierosów to tylko jeden z pomysłów.
Palenie w młodości zwiększa ryzyko... Nastolatki palące papierosy mają mniejszą gęstość kości w okresie wzrostu, a tym samym są bardziej narażone na rozwój osteoporozy w późniejszym życiu.
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz