Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włochy: Terroryści na statkach z imigrantami?

0
Podziel się:

Prasa informuje o tajnym raporcie włoskiego wywiadu, sugerującego, że Sycylia jest bramą, przez którą do Europy przedostaje się część terrorystów z radykalnych ugrupowań islamskich, prawdopodobnie również z organizacji Państwo Islamskie.

Włochy: Terroryści na statkach z imigrantami?
(PAP/EPA)
bELbdbBx

Władze w Rzymie przyznawały już wcześniej, że nie można wykluczyć tego, iż wśród tysięcy nielegalnych imigrantów przypływających łodziami i małymi statkami na włoskie wybrzeża mogą znajdować się terroryści.

Prokuratura na Sycylii prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Zagrożeniem, o którym mówiono od dawna, zajął się wymiar sprawiedliwości.

Prasa informuje o tajnym raporcie włoskiego wywiadu, sugerującego, że Sycylia jest _ bramą _, przez którą do Europy przedostaje się część terrorystów z radykalnych ugrupowań islamskich, prawdopodobnie również z organizacji Państwo Islamskie. Z chwilą przybycia do Włoch otrzymują oni pomoc logistyczną od wspólników posiadających prawo pobytu. Śledczy sprawdzają doniesienia mówiące o istnieniu takich struktur wsparcia w Palermo i Ragusie na wyspie.

bELbdbBz

Z kolei inne grupy imigrantów, przebywających od dawna we Włoszech , jak twierdzą media, pomagają ekstremistom przedostać się na północ kraju lub do innych państw Europy. Nieoficjalnie wiadomo, że kilku terrorystów przybyłych drogą morską pochodzi z Syrii i Libii.

Informacje o prokuratorskim śledztwie na Sycylii w sprawie możliwej obecności potencjalnych dżihadystów wśród nielegalnych imigrantów zbiegły się w czasie z zapowiedziami włoskiego ministerstwa spraw wewnętrznych dotyczącymi nowych działań prewencyjnych w związku z zagrożeniem terrorystycznym.

Działania te mają na celu, między innymi, zapobieganie atakom tzw. samotnych wilków, a podejmowane w związku z tym kroki to według szefa MSW Angelino Alfano zabieranie paszportów, czy też wysokie kary dla osób werbujących bojowników na front. Wszyscy ekstremiści będą traktowani równie surowo jak członkowie mafii - zapowiedziano.

Według MSW we Włoszech stwierdzono obecność, także chwilową, 53 bojowników, którzy wyruszyli na front w Iraku bądź Syrii. Było wśród nich czterech Włochów, reszta to imigranci z krajów muzułmańskich. Jeden z Włochów, młody genueńczyk zginął w zeszłym roku w Syrii.

bELbdbBF
Czytaj więcej w Money.pl
Włoskie okręty uratowały 730 imigrantów Władze w Rzymie wielokrotnie prosiły Unię o większy udział w monitorowaniu włoskich wód na Morzu Śródziemnego, ponieważ około dwóch trzecich uratowanych imigrantów przemieszcza się później do innych krajów regionu.
Sfałszowali milion euro. Pójdą siedzieć Pod koniec listopada w Kampanii rozbito wielki gang fałszerzy euro, do którego należało 11 mniejszych organizacji.
bELbdbCa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)