Notowania

Przejdź na
fałszerze
16.12.2014 07:25

Włochy: Sukces w walce z fałszerzami pieniędzy

20 milionów euro w fałszywych banknotach znaleźli karabinierzy niedaleko Neapolu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ISOPIX/EAST NEWS)

Ta rekordowa ilość podrobionych pieniędzy ukryta była w schowku pod schodami w bloku mieszkalnym.

Kolejny sukces w walce z fałszerzami pieniędzy potwierdza, że okolice Neapolu są jednym z największych na świecie ośrodków tego procederu.

W mieście Casalnuovo funkcjonariusze znaleźli w składziku w bloku tysiące fałszywych banknotów o nominałach 50 i 100 euro, a także klisze poligraficzne i już wydrukowane arkusze gotowe do pocięcia. Zatrzymano dwie osoby.

W piątek, także na południu Włoch, policjanci i karabinierzy dokonali największej konfiskaty fałszywych monet euro od chwili wprowadzenia wspólnej waluty. Było ich ponad 300 tysięcy i miały nominał 1 i 2 euro.

Doskonale podrobione monety zostały wybite w Chinach, a do Włoch dotarły w kontenerze statkiem, który zawinął do portu w Neapolu.

Pod koniec listopada w Neapolu rozbito wielki gang fałszerzy euro, do którego należało 11 mniejszych organizacji. Według śledczych banda ta, znana jako Napoli Group, odpowiada za ok. 90 proc. wszystkich fałszywych banknotów euro wprowadzonych do obiegu na świecie.

Dochodzenie wykaże, czy najnowsze znalezisko w schowku pod schodami ma związek z rozbiciem tego gangu.

Czytaj więcej w Money.pl
Fałszywe euro bite w Chinach. To rekord! Podczas rewizji na południu Włoch znaleziono 306 tysięcy fałszywych monet o nominale 1 i 2 euro. Do Italii dotarły w kontenerze statku, który przypłynął do portu w Neapolu.
Luksusowe mieszkania mafiosów odkryto w... Meble w stylu Ludwika XV, złocenia i drogie marmury - tak urządzone są mieszkania mafiosów z kamorry w kontrolowanej przez nich dzielnicy Neapolu.
Berlusconi zwalnia większość pracowników Forza Italia pogrążona jest w głębokim kryzysie finansowym, którego nie rozwiązują już datki przywódcy.
Tagi: fałszerze, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz