Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włochy: Pomysł urzędników rozbawił gondolierów

0
Podziel się:

Autorom projektu nowelizacji kodeksu ruchu wodnego wioślarze zarzucają, że nie mają pojęcia, jak wygląda gondola.

Włochy: Pomysł urzędników rozbawił gondolierów
bELapKCZ

Canal Grande w Wenecji należy traktować tak, jak każdą drogę asfaltową i dlatego również gondole powinien obowiązywać ruch prawostronny. Taką propozycję przedstawili wioślarzom urzędnicy z magistratu. Wywołała ona zdumienie i rozbawienie.

Według urzędu do spraw transportu w zarządzie Wenecji gondolierzy, podobnie jak prowadzący motorówki i wszelkiego rodzaju łodzie powinni przestrzegać zasady trzymania się prawej strony, ponieważ obecny chaos na tamtejszych kanałach jest niedopuszczalny.

_ - To szalony pomysł _ - tak na tę propozycję zareagował szef związku gondolierów Aldo Reato. _ - Mam nadzieję - _dodał _ - że urzędnicy wycofają się z tego, dzięki czemu unikną kompromitacji _. Autorom projektu nowelizacji kodeksu ruchu wodnego Reato zarzucił, że nie mają pojęcia, jak wygląda gondola.

bELapKDb

Wyjaśnił, że wiosło przy rufie jest z prawej strony i aby wykonać manewr, gondolier potrzebuje tam dużo miejsca i wody. Nie mógłby zatem, co wynika z konstrukcji łodzi, wiosłować swobodnie trzymając się prawej strony.

Szef związku, cytowany na łamach weekendowego magazynu dziennika _ La Repubblica _, liczy na to, że pomysł ten spotka taki sam los, jak odrzuconą wcześniej propozycję zainstalowania sygnalizacji świetlnej dla gondolierów na kanale przy moście Rialto.

Czytaj więcej w Money.pl
Włochy: Terroryści na statkach z imigrantami? Prasa informuje o tajnym raporcie włoskiego wywiadu, sugerującego, że Sycylia jest bramą, przez którą do Europy przedostaje się część terrorystów z radykalnych ugrupowań islamskich, prawdopodobnie również z organizacji Państwo Islamskie.
Sfałszowali milion euro. Pójdą siedzieć Pod koniec listopada w Kampanii rozbito wielki gang fałszerzy euro, do którego należało 11 mniejszych organizacji.
Berlusconi prosi o skrócenie swojej kary Były premier Włoch zwrócił się do sądu w Mediolanie o skrócenie o 45 dni wyznaczonej mu kary w postaci prac społecznych.
bELapKDC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)