Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
18.10.2014 22:21

Włochy: Manifestacje przeciwko masowemu napływowi imigrantów

Tysiące osób we włoskich miastach wzięły udział w demonstracjach przeciw nielegalnym imigrantom, zorganizowanych przez partie prawicowe z Ligą Północną na czele. Doszło do przepychanek z uczestnikami kontrmanifestacji przeciw rasizmowi i ksenofobii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Giorgio Montersino/CC/Flickr)

Tysiące osób we włoskich miastach wzięły udział w demonstracjach przeciw nielegalnym imigrantom, zorganizowanych przez partie prawicowe z Ligą Północną na czele. Doszło do przepychanek z uczestnikami kontrmanifestacji przeciw rasizmowi i ksenofobii.

Największy protest przeciwko masowemu napływowi imigrantów i polityce władz odbył się w Mediolanie, gdzie na czele pochodu szedł lider Ligi Północnej Matteo Salvini, a wraz z nim burmistrzowie wielu miast i miasteczek z szarfami z hasłem: _ Stop inwazji _. Przybyły także setki działaczy ośrodków skrajnej prawicy Casapound.

Wznoszono hasła przeciwko prowadzonej przez włoskie siły operacji patrolowania Morza Śródziemnego, w trakcie której w ciągu roku uratowano już ponad 100 tysięcy nielegalnych imigrantów z Afryki, płynących na łodziach ku wybrzeżom Italii.

Przywódca Ligi Salvini mówił, że trzeba bronić granic Włoch i pomagać potrzebującym, ale dodał, że spośród wszystkich imigrantów jedynie 10 procent to uchodźcy. _ Wysyłajmy do Afryki pieniądze, które wydajemy tu, i nadajmy priorytet Włochom _ - apelował. Nazwał imigrantów _ nieuczciwą konkurencją dla Włochów _.

Uczestnicy mediolańskiego pochodu protestowali także przeciwko planom budowy meczetu w ich mieście.

W stolicy Lombardii odbył się też kontrmarsz lewicy pod hasłami sprzeciwu wobec ksenofobii i rasizmu. Wzięły w nim udział także kobiety w chustach muzułmańskich. Imigranci z Trzeciego Świata trzymali w rękach banany na znak protestu wobec ksenofobii i dyskryminacji.

W Reggio Calabria na południu Włoch demonstranci mówili, że z powodu polityki imigracyjnej rządu w Rzymie Włosi ubożeją. Skrajna prawica demonstrowała też w Neapolu przeciwko, jak mówiono, _ dzikiej imigracji _. Doszło tam do próby sił z policją.

Czytaj więcej w Money.pl
Katolicki biskup apeluje do imigrantów. O co? Apel zawarty w liście biskupa, opublikowanym w tygodniku diecezjalnym, nagłośniły włoskie media.
Włosi nie chcą już płacić za imigrantów? Włochy chcą, aby przed końcem tego roku ciężar operacji humanitarnych na Morzu Śródziemnym wzięła na siebie Unia Europejska.
Wielka akcja ratunkowa - ponad 2 tys. ludzi Ludzie byli stłoczeni na zagrożonych zatonięciem łodziach i stateczkach.
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz