Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wlk.brytania
09.12.2013 15:03

Wlk.Bryt.: śledztwo w sprawie piłkarskiego totka

Profesjonalne syndykaty obstawiają nie tylko wyniki końcowe spotkań, ale i wyniki cząstkowe, kolejność bramek, ich strzelców, liczbę kornerów, fauli, żółtych i czerwonych kartek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RachelH_/CC/Flickr)

Brytyjska policja aresztowała 6 osób podejrzanych o manipulację zakładami piłkarskimi. Aresztowania to wynik dziennikarskiej prowokacji gazety _ The Sun on Sunday _, która sfilmowała z ukrytej kamery piłkarza chwalącego się sprzedawaniem swoich usług międzynarodowemu syndykatowi totalizatora.

Reporter _ The Sun on Sunday _ przyłapał byłego reprezentanta Nigerii i gracza klubu Portsmouth, Sama Sodje, który opisał faul, jaki popełnił celowo w meczu pierwszoligowym, żeby dostać czerwoną kartkę. Miał za to otrzymać 70 tysięcy funtów.

Sodje oferował swoje pośrednictwo w podobnych umowach z innymi piłkarzami w angielskiej lidze Premiership, a nawet w przyszłorocznym Pucharze Świata. Inny z aresztowanych piłkarzy to DJ Campbell - gwiazda grającego w lidze Premiership klubu Blackburn Rovers.

W listopadzie dziennik _ The Daily Telegraph _ ujawnił sprzedawanie wyników spotkań mało znanych klubów w jednej z angielskich lig okręgowych, które przyciągały zaskakująco wysokie zakłady z Dalekiego Wschodu.

Profesjonalne syndykaty z Azji obstawiają nie tylko wyniki końcowe spotkań, ale i wyniki cząstkowe, kolejność bramek, ich strzelców, liczbę kornerów, fauli, żółtych i czerwonych kartek i tak dalej.

Jak powiedział korespondent sportowy BBC Richard Conway: _ Przez długi czas uważano, że może futbol angielski jest odporny na przekupstwa, ale zarzuty, jakie pojawiają się od zeszłego miesiąca, świadczą, że jest to problem dla wszystkich lig i sportów _.

Tagi: wlk.brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz