Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tunezja
08.05.2011 06:54

Władze Tunezji wprowadziły godzinę policyjną

Obowiązuje ona w stolicy Tunezji Tunisie oraz jego okolicach od godz. 21 do godz. 5 czasu miejscowego (godz. 22-6 czasu polskiego).

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Po kilku dniach niepokojów i rozbojów, w tym po sobotnich protestach antyrządowych, w stolicy Tunezji Tunisie oraz jego okolicach wprowadzono godzinę policyjną - podała tunezyjska telewizja państwowa. *

Godzina policyjna będzie obowiązywać

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t136472.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tunezja;policja;pobila;14;dziennikarzy,41,0,824873.html) Tunezja: Policja pobiła 14 dziennikarzy Dziennikarze pracujący dla zagranicznych mediów w Tunezji zostało pobitych przez policję i tajniaków podczas relacjonowania wydarzeń w czwartek i piątek w Tunisie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t77925.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wielka;ucieczka;wiezniow;w;tunezji,67,0,823875.html) Wielka ucieczka więźniów w Tunezji Z więzienia zbiegło kilkudziesięciu osadzonych. Zdaniem służb bezpieczeństwa to robota sił lojalnych wobec obalonego Ben Alego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t138297.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/walesa;w;tunezji;by;wspierac;przemiany,250,0,819450.html) Wałęsa w Tunezji, by wspierać przemiany _ Musimy zrobić programy dla przeciętniaków i dla nieudaczników. Zajmijmy się robotą, a nie wyścigami _.

Tunezyjska policja użyła w sobotę gazu łzawiącego, by rozproszyć demonstrantów, którzy w centrum Tunisu domagali się ustąpienia rządu i protestowali przeciwko użyciu siły przez formacje porządkowe wcześniej w tym tygodniu.

Władze tymczasowe ponad 10-milionowej Tunezji rozwiązały policję polityczną oraz państwowy aparat bezpieczeństwa, będące podporą władzy obalonego 14 stycznia prezydenta Zina el-Abidina Ben Alego.

W opinii OBWE, Tunezja dobrze rozpoczęła proces transformacji, lecz stoi w obliczu wyzwania, jakim jest szybkie spełnienie oczekiwań obywateli.

Tagi: tunezja, wojna, zamieszki, rewolucja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz