Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Władze Moskwy chcą odwołania filmu o Pussy Riot

0
Podziel się

"Pussy Riot. A Punk Prayer" wchodzi do grona 15 kandydatów nominowanych do Oskara w kategorii najlepszego dokumentu.

Władze Moskwy chcą odwołania filmu o Pussy Riot
(AP/FOTOLINK/East News)
bEqoflNh

Chcą też odwołana planowanej dyskusji z Mariją Alochiną i Nadieżdą Tołokonnikową, członkiniami tej punkrockowej grupy, które dzięki amnestii opuściły rosyjskie łagry. |

Szef departamentu kultury władz Moskwy Siergiej Kapkow skierował list do dyrekcji teatru _ Gogol Centrum _, w którym argumentował, że pokaz filmu o Pussy Riot nie jest częścią zatwierdzonego wcześniej programu.

Zwrócił też uwagę, że moskiewski teatr jest państwową instytucją kulturalną finansowaną z budżetu Moskwy. I jako taka nie powinna być kojarzona z kontrowersyjnymi osobami, których _ działalność opiera się na prowokowaniu społeczeństwa _ - napisał urzędnik.

bEqoflNj
Zobacz także: Zobacz zwiastun filmu:

Rosyjskie media zwracają uwagę, że film _ Pussy Riot. A Punk Prayer _ wchodzi do grona 15 kandydatów nominowanych do Oskara w kategorii najlepszego dokumentu.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie ukrywają wokalistkę Pussy Riot W opinii obrońców praw człowieka - w ten sposób funkcjonariusze więziennictwa mszczą się na Tołokonnikowej za jej publikacje, dotyczące korupcji i nadużyć.
Członkini Pussy Riot pozostanie w więzieniu Przeciwko wcześniejszemu wypuszczeniu 25-letniej Alochinej na wolność wystąpiła dyrekcja łagru
Miss Rosji w obronie skazanych dziewczyn
bEqoflNK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)