Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Władze Kataru musza zmienić swoją politykę

0
Podziel się:

Kryzys wokół Kataru nie będzie rozwiązany bez wyraźnej zmiany polityki władz w Dausze.

Władze Kataru musza zmienić swoją politykę
(action press/East News)

Szef MSZ Arabii Saudyjskiej książę Saud ibn Fajsal powiedział, że kryzys wokół Kataru nie będzie rozwiązany bez wyraźnej zmiany polityki władz w Dausze. Arabia Saudyjska oskarża Katar o ingerowanie w wewnętrzne sprawy państw Zatoki Perskiej.

23 listopada 2013 roku państwa wchodzące w skład Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC) - Arabia Saudyjska, Bahrajn, Kuwejt, Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman - podpisały porozumienie, w którym zobowiązały się m.in. nie ingerować w wewnętrzne sprawy innych krajów Zatoki oraz pracować na rzecz bezpieczeństwa w regionie.

Jednak zdaniem Arabii Saudyjskiej Katar nie stosuje się do treści dokumentu i wyraźnie ingeruje w wewnętrzne sprawy innych państw. Dauha jest oskarżana m.in. o wspieranie Bractwa Muzułmańskiego, które podważa zasadność utrzymywania monarchii dynastycznych w Zatoce Perskiej.

W związku z tymi oskarżeniami 5 marca Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Bahrajn wycofały swoich ambasadorów z Kataru.

GCC powstało w 1981 roku w Arabii Saudyjskiej. Celem Rady jest m.in. pogłębianie współpracy między państwami członkowskimi i koordynowanie działań gospodarczych.

Czytaj więcej w Money.pl
Państwa arabskie odwracają się od Kataru Poszło o to, że władze w Dausze nie stosowały się do zapisów porozumienia zawartego przez kraje Zatoki Perskiej, w którym zobowiązały się nie ingerować w swoje wewnętrzne sprawy.
"Arabia Saudyjska i Katar to podpory terroru" Premier Iraku twierdzi, że Rijad i Dauha zapewniają rebeliantom wsparcie polityczne, finansowe i medialne,.
Arabia Saudyjska: 30 lat więzienia za sprzeciw wobec interwencji w Bahrajnie Zarówno skazany, jak i prokuratura, która domaga się kary śmierci, będą odwoływać się od wyroku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)