Notowania

putin
07.08.2014 19:58

Władimir Putin w oczach Rosjan. Zmiana poparcia

Za tydzień w sondażach opinii publicznej zostanie uwzględniona reakcja obywateli na retorsje gospodarcze wobec Zachodu. Eksperci przewidują, że wówczas...

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Coraz więcej Rosjan popiera politykę swojego prezydenta.Według najnowszych sondaży Centrum Analitycznego Jurija Lewady, obecne notowania społeczne prezydenta Rosji przekraczają już 87 procent.

Rosyjscy socjologowie zauważają, że im bardziej stanowczo Władimir Putin odpiera zachodnie sankcje, tym więcej osób go popiera. Do tej pory największy skok w sondażach przyniosła gospodarzowi Kremla aneksja Krymu. Rosjanie akceptują także wspieranie przez prezydenta donieckich separatystów, jak również uprawianą przez niego krytykę NATO i USA.

Na pytanie, za co Rosjanie lubią swojego prezydenta, większość mieszkańców Moskwy nie potrafi dać jednoznacznej odpowiedzi. Jedni za to, że jest dobrym gospodarzem, inni za to, że potrafi walczyć. Kobiety twierdzą, że Putin jest przystojnym mężczyzną, który dla dobra Rosji powinien znaleźć sobie nową, młodą żonę.

Sytuacja niektórych Rosjan po sankcjach nałożonych na ich kraj nie jest najlepsza:

Za tydzień w sondażach opinii publicznej zostanie uwzględniona reakcja obywateli na retorsje gospodarcze wobec Zachodu. Eksperci przewidują, że popularność prezydenta może wtedy przekroczyć 90 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin daruje im 31,7 mld dolarów zadłużenia Rozpocznie ją od wizyty w Hawanie, gdzie spotka się z Fidelem i Raulem Castro i podpisze pakiet umów.
Stawia Ukrainie ultimatum. "Albo UE, albo..." - _ Po podpisaniu przez Kijów umowy z UE współdziałanie Ukrainy z Unią Celną stanie się niemożliwe w jakiejkolwiek formie _ - powiedział rzecznik Putina.
Szara eminencja na Kremlu doradcą Putina Surkow jest utożsamiany z tym klanem w otoczeniu Putina, który ma krytyczny stosunek do twardej polityki wewnętrznej i zagranicznej prezydenta.
Tagi: putin, władimir putin, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz