Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Władimir Putin: Krym przyłączyliśmy po potajemnych badaniach socjologicznych

0
Podziel się:

Ostateczne decyzje podjąłem po tym, gdy stało się jasne, jakie są nastroje ludzi - ujawnił prezydent.

Władimir Putin: Krym przyłączyliśmy po potajemnych badaniach socjologicznych
(fot. Jedimentat44/ Creative Commons/flickr)
bFeXCnxh

_ __ Ostateczne decyzje podjąłem po tym, gdy stało się jasne, jakie są nastroje ludzi. Przecież my nie przygotowywaliśmy się do takiego rozwoju wydarzeń _ - oświadczył Putin na spotkaniu z aktywistami Ogólnorosyjskiego Frontu Narodowego (ONF), stanowiącego jego zaplecze polityczne.

_ - Mieliśmy wyobrażenie, jakie są nastroje ludzi, ale dokładnie tego nie wiedzieliśmy _ - oznajmił. Prezydent dodał, że _ dopiero po przeprowadzeniu badań socjologicznych stało się jasne, że wybrana została właściwa linia postępowania _.

Putin poinformował, że badania wykonano potajemnie i że przyniosły one _ rezultaty zbliżone do rzeczywistości _. _ Pierwszy sondaż wykazał, że za przyłączeniem do Rosji opowiada się 80 proc. ludności Krymu, a w Sewastopolu odsetek zwolenników przyłączenia był jeszcze wyższy _ - powiedział.

bFeXCnxj

Posłuchaj, co o aneksji Krymu mówi były prezydent Ukrainy:

_ Jeśli nie wiedzielibyśmy, jakie jest stanowisko (mieszkańców Krymu), to nie postąpilibyśmy tak, jak postąpiliśmy _ - oświadczył gospodarz Kremla.

Ukraina nie uznała wyników referendum, w którym większość mieszkańców Krymu opowiedziała się za przyłączeniem półwyspu do FR, a samo przyłączenie Kijów uznał za zbrojną agresję.

Czytaj więcej w Money.pl
"Słowa Obamy nie zrobią wrażenia na Putinie" Prof. Wawrzyniec Konarski, politolog z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, o szczycie UE-USA oraz wystąpieniu prezydenta USA w Brukseli.
Były kanclerz Niemiec broni polityki Putina Polityk SPD skrytykował równocześnie politykę Zachodu wobec Rosji, a sankcje nazwał głupotą.
Ukraińskiej marynarce pozostało 10 okrętów Na Krymie znajdowały się główne siły ukraińskiej floty.
bFeXCnxK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)