Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rządy władimira putina
10.04.2013 17:52

Władimir Putin już nie figuruje na czarnej liście

Fińska policja dementuje - Władimir Putin nie figuruje na jej czarnej liście. Jednocześnie przyznaje - nazwisko prezydenta Rosji na tej liście faktycznie się znajdowało, ale zostało pospiesznie usunięte.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sebastian Derungs /<br>World Economic Forum/<br>CC/Flickr)

Fińska policja dementuje - Władimir Putin nie figuruje na jej _ czarnej liście _. Jednocześnie przyznaje - nazwisko prezydenta Rosji na tej liście faktycznie się znajdowało, ale zostało pospiesznie usunięte.

O sprawie poinformowała wczesnym popołudniem fińska telewizja MTV3, powołując się na nieoficjalne źródła. Według nich, Władimir Putin nie jest podejrzewany o konkretne wykroczenia i nie wszczęto wobec niego żadnych kroków prawnych, jednak jego nazwisko zostało zarejestrowane w tajnym rejestrze przestępców.

Według źródeł MTV3, miało to mieć związek z kontaktami Putina z rosyjskim gangiem motocyklowym _ Nocne Wilki _. Putin miałby tym samym wspierać zorganizowaną przestępczość.

Rejestr, o którym mowa, jest uważany za ściśle tajny. Dostęp do niego ma jedynie kilkudziesięciu specjalnie wyszkolonych fińskich policjantów. Wiadomość o umieszczeniu na liście niebezpiecznych przestępców prezydenta Rosji szybko rozeszła się po agencjach informacyjnych i stronach internetowych.

Równie szybko zareagowało kierownictwo fińskiej policji - usuwając nazwisko Putina z rejestru. Wyjaśniono, że znalazło się tam ono _ przez pomyłkę i bez żadnego powodu _. Policja wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić, jak do tego doszło. Rosyjski klub motocyklowy _ Nocne Wilki _ nie cieszy się tak złą sławą jak jego zachodnie odpowiedniki. Władimir Putin przy wielu okazjach fotografował się z szefem klubu, Aleksandrem _ Chirurgiem _ Załdostanowem.

Czytaj więcej w Money.pl
"Niechaj będzie to jasne". Putin się tłumaczy Rosja nie dyskryminuje homoseksualistów - powiedział w Amsterdamie prezydent Władimir Putin, powitany manifestacjami działaczy gejowskich.
Merkel spotkała się z Putinem. Oto powód Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Rosji Władimir Putin otworzyli w Hanowerze Międzynarodowe Targi Przemysłowe.
To nie są kwestie do publicznej wiadomości -_ Rosja potrafi używać kwestii bezpieczeństwa energetycznego do realizacji swoich celów politycznych i tu mamy klasyczny przykład _- powiedział Grzegorz Schetyna.
Tagi: rządy władimira putina, putin, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz