Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wkrótce testowy lot drugiego tupolewa

0
Podziel się:

Szef MSWiA Jerzy Miller spodziewa się, że dojdzie do niego w ciągu najbliższych dni.

Wkrótce testowy lot drugiego tupolewa
(kprm.gov.pl)
bETNesMl

Szef MSWiA Jerzy Miller spodziewa się, że dojdzie do niego _ w ciągu najbliższych dni _. Jego zdaniem, końcowego raportu komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej można spodziewać się w maju lub czerwcu.

- _ Spodziewam się w najbliższych dniach tego lotu testowego, który dla nas jest istotny z punktu widzenia pytań, które się nasuwają, co do pewnych zachowań samego samolotu w ostatnich sekundach lotów _ - powiedział Miller.

Jak dodał, komisja wyjaśniająca okoliczności katastrofy smoleńskiej, jest na etapie podsumowywania prac i można spodziewać się końcowego raportu _ w maju, a może w czerwcu _. - _ Ale gdyby się zdarzyła sytuacja, że któryś z istotnych dokumentów, o które poprosiliśmy stronę rosyjską, zostanie nam przesłany, to oczywiście te przygotowania do formułowania raportu końcowego przerwiemy i rozpoczniemy analizę dokumentów. Uważamy, że pośpiech nie jest tak istotny, jak dokładne sprawdzenie wszystkich okoliczności _ - powiedział Miller. Przypomniał, że lista dokumentów, o które wystąpiła Polska do strony rosyjskiej liczy około 20 stron.

bETNesMn

Wcześniej rzecznik Dowództwa Sił Powietrznych ppłk Robert Kupracz powiedział, że przygotowania do przeprowadzenia eksperymentu na Tu-154M zostały zakończone, natomiast jego termin wciąż jeszcze nie jest ustalony. Jak mówił ppłk Kupracz, lotnicy czekają m.in. na odpowiednią pogodę, określoną w założeniach do eksperymentu. Kupracz nie wyjaśnił, co to konkretnie oznacza.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t95672.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tupolew;gotowy;do;eksperymentu,95,0,810335.html) Tupolew gotowy do eksperymentu Przygotowania zostały zakończone, ale termin eksperymentu wciąż jeszcze nie jest ustalony.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t136907.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polska;rok;po;tragedii,184,0,807352.html) Polska rok po tragedii Rządowy samolot Tu-154 miał dowieźć prezydencką parę i wiele z najważniejszych osób w państwie na uroczystości w Katyniu. Choć znamy już wiele okoliczności, które mogły doprowadzić do katastrofy, wciąż nie brak ostatecznych ustaleń. Śledztwo może potrwać jeszcze kilka miesięcy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t132144.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miller;raport;dopiero;po;eksperymencie,147,0,807315.html) Miller: Raport dopiero po eksperymencie Polska ocena katastrofy smoleńskiej ma przynieść informacje niekorzystne dla wojska.
bETNesMO
wiadomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)