Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bronisław komorowski
29.11.2011 08:21

Wizyta Bronisława Komorowskiego na Ukrainie bez efektów

Było to już 9. spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy w tym roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

*Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Kijowie nie zmieniła ani losów Julii Tymoszenko, ani nie wpłynęła na dalszą współpracę Ukrainy i Unii Europejskiej. Takiego zdania jest ukraińska prasa podsumowująca wczorajsze spotkanie polskiego szefa państwa z Wiktorem Janukowyczem. *

W _ Komsomolskiej Prawdzie _ czytamy, że było to już 9. spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy w tym roku. Bronisław Komorowski nie przekonał jednak Wiktora Janukowycza, aby ten zwolnił Julię Tymoszenko z aresztu. Jest to warunek parafowania w tym roku umowy stowarzyszeniowej Kijowa i Brukseli. Politolog Ołeksij Harań podsumowuje, że ukraiński prezydent jest gotowy do odejścia od polityki integracji europejskiej.

W dzienniku czytamy też, że strona ukraińska podkreślała, iż głównym celem wizyty Bronisława Komorowskiego jest rozpoczęcie budowy polskiego cmentarza w Bykowni. Polacy z kolei nie ukrywali, że chodzi o los Julii Tymoszenko.

To spostrzeżenie potwierdza też _ Kommersant _. W dzienniku czytamy także o pustych obietnicach Wiktora Janukowycza. Ukraiński prezydent obiecał wczoraj, że nakazał odpowiednim organom, aby zrobiły wszystko w celu poprawy warunków przetrzymywania w areszcie i leczenia Julii Tymoszenko. Tymczasem, według dziennika, przedstawiciele Służby Więziennej nic o tym nie słyszeli.

Adwokaci byłej premier dodają, że została ona jedynie przeniesiona do celi, gdzie jest wyższy sufit i dotąd nie przedstawiono wyników badań przeporowadzonych niemal tydzień temu w jednym ze stołecznych szpitali.

więcej o wizycie prezydenta na Ukrainie w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/t134893.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;pyta;o;tymoszenko;janukowycz;unika;odpowiedzi,60,0,977724.html) Pytał o Tymoszenko. Janukowycz obiecuje Bronisław Komorowski powtórzył, że Polska popiera aspiracje europejskie Ukrainy, są jednak pewne kłopoty, o których "jako przyjaciele: mogą rozmawiać obydwaj prezydenci".
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/t134888.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/komorowski;i;janukowycz;rozmawiali;o;wspolpracy,204,0,967372.html) Komorowski ujmuje się za byłą premier Polski prezydent zapewnił, że nasz kraj jest i będzie sojusznikiem Ukrainy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t75827.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/integracja;ue;i;ukrainy;w;miejscu;przez;julie;tymoszenko,253,0,943101.html) Integracja UE i Ukrainy w miejscu. Przez... Gdyby nie walka polityczna na Ukrainie, to UE mogłaby rozpocząć proces tworzenia strefy wolnego handlu z naszym wschodnim sąsiadem.
Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz