Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wizy do USA dla Polaków. "Optymizm rośnie"

0
Podziel się

- Mamy dobry początek. To jest inicjatywa, która ma szansę na sukces. Nasz optymizm rośnie - powiedział ambasador Schnepf.

Wizy do USA dla Polaków. "Optymizm rośnie"
(PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS)
bDIDlbKd

Rozpoczęła się kolejna batalia o zniesienie wiz do USA dla Polaków. W projekcie reformy imigracyjnej zgłoszonej w amerykańskim Senacie znalazły się zapisy o zmianach w Programie Ruchu bezwizowego. Ambasador RP w Waszyngtonie Ryszard Schnepf liczy, że tym razem się uda.

W przeszłości podejmowano wiele prób. Jednak projekty ustaw znoszących wizy dla Polaków nie _ wychodziły _ nawet z komisji. Tym razem szanse są większe. - _ Mamy dobry początek. To jest inicjatywa, która ma szansę na sukces. Nasz optymizm rośnie _ - powiedział ambasador Schnepf.

Większe szanse na zniesienie wiz dla Polaków wynikają z faktu, że odpowiednie zapisy znalazły się w całościowej reformie imigracyjnej, która dotyczy między innymi losu 11 milionów nielegalnych imigrantów. Reformę tę forsuje grupa senatorów z obu amerykańskich partii politycznych.

bDIDlbKf

Ryszard Schnepf uważa, że główne starcie zwolenników i przeciwników ustawy nastąpi jesienią. Wierzy, że zakończy się ono pomyślnie dla Polski. Ambasador założył się nawet w tej sprawie z ministrem Radosławem Sikorskim. - _ Minister był bardziej sceptyczny niż ja ale powiedział, że chciałby przegrać ten zakład _ - dodał ambasador przyznając, że projekt reformy imigracyjnej czeka wiele przeszkód w Kongresie.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto nowy człowiek Waszyngtonu w Polsce Z udziałem sekretarz stanu Hillary Clinton odbyła się uroczystość zaprzysiężenia nowego ambasadora USA w Polsce, Stephena Mulla.
Protesty. "Amerykański sen" się spełni? Przy jej okazji może być bowiem w końcu rozwiązana kwestia zniesienia wiz turystycznych dla Polaków.
Do USA bez wiz? Ambasador zaskakuje Stephen Mull: _ jest plan zmiany prawa w Kongresie, by Polska mogła wziąć udział w programie bezwizowym _.
bDIDlbKG
wiadomości
KOMENTARZE
(0)