Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Witalij Kliczko:"niesłychana agresja" Rosji na Krymie

0
Podziel się:

Kliczko określił działania podejmowane przez Rosję mianem prowokacji.

Witalij Kliczko:"niesłychana agresja" Rosji na Krymie
(PAP/EPA)

Kandydat na prezydenta Ukrainy Witalij Kliczko, zabierając głos podczas dyskusji zorganizowanej przez Fundację Adenauera, potępił wydarzenia na Krymie jako niesłychaną agresję Rosji oraz zbrojny najazd.

Wystąpienie przebywającego na Ukrainie Kliczki transmitowane było na żywo za pomocą łączy satelitarnych do Paderborn w Nadrenii Północnej-Westfalii w zachodniej części Niemiec.

Kliczko określił działania podejmowane przez Rosję mianem prowokacji. Jak zaznaczył, na Krymie nie ma konfliktu pomiędzy mieszkańcami półwyspu. Większość Ukraińców dąży do zachodnich wartości. Konieczne są reformy w gospodarce, administracji i mediach. Podkreślił, że Ukraina jest jednym z najbardziej skorumpowanych krajów w Europie. _ - Bardzo ważna jest międzynarodowa pomoc _ - dodał lider partii UDAR.

Informując o wystąpieniu Kliczki, agencja dpa zwraca uwagę, że miało ono miejsce przed decyzją Rady Federacji, wyższej izby rosyjskiego parlamentu, o użyciu rosyjskich sił zbrojnych na Ukrainie.

Czytaj więcej w Money.pl
"Rosja skierowała wojsko na Krym" Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy nie ma wątpliwości: To przypomina scenariusz abchaski. Co na to Obama?
Kliczko apeluje do UE. "Nie chcemy unii z Rosją" - Mam nadzieję, że UE podczas spotkania na szczycie wyrazi solidarność z demonstrantami na Majdanie - napisał na łamach niemieckiego Bilda lider ukraińskiej partii opozycyjnej Udar.
Szef polskiego MSZ pilnie wraca do Polski Radosław Sikorski potwierdził oficjalnie, że na _ Krymie doszło do interwencji sił rosyjskich _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)