Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Witalij Kliczko: Ukraina będzie się inspirować Polską

0
Podziel się

Przewodniczącym ukraińskiej partii UDAR dziękował dziś za nasze zaangażowanie w sytuację na Ukrainie.

Witalij Kliczko: Ukraina będzie się inspirować Polską
(PAP/EPA)
bEgwCbbF

Premier Donald Tusk rozmawiał rano w Dublinie z przewodniczącym ukraińskiej partii UDAR Witalijem Kliczką o sytuacji na Ukrainie. Kliczko dziękował za wsparcie i zaangażowanie Polski w pomoc Ukrainie.

Sekretarz stanu w KPRM Paweł Graś powiedział po spotkaniu, że Kliczko dziękował Tuskowi i Polsce za wsparcie i mocne zaangażowanie naszego kraju w pomoc Ukrainie i Ukraińcom - zarówno za wsparcie na arenie międzynarodowej, jak i pomoc dla rannych na Majdanie.

Według Kliczki _ polska droga do wolności i gospodarczego sukcesu powinna być inspiracją i wzorem dla przemian na Ukrainie _ - relacjonował Graś. - _ Kliczko podkreślał, że na początku lat 90. Polska i Ukraina startowały z tego samego poziomu, widać, że Polsce ewidentnie się udało, że Polska osiągnęła sukces, który jest widoczny gołym okiem, a Ukraina ma tę drogę jeszcze przed sobą _ - mówił minister.

bEgwCbbH

Tusk w rozmowie z Kliczką przedstawił też wyniki czwartkowego szczytu UE w Brukseli. Przywódcy państw UE zdecydowali na nim, że polityczna część umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą zostanie podpisana możliwie szybko, jeszcze przed majowymi wyborami w tym kraju. Zapadła też decyzja o zawieszeniu rozmów z Rosją o liberalizacji wizowej oraz nowej umowie o partnerstwie i współpracy.

Komisja Europejska i dyplomacja UE zostały również zobowiązane do przygotowania dalszych sankcji, jeśli _ w ciągu najbliższych dni rozmowy z Rosją nie przyniosą wyraźnego efektu _, czyli m.in. wycofania się tego kraju z agresywnych działań wobec Ukrainy.

Wczoraj wieczorem Tusk spotkał się w Dublinie z byłą premier Ukrainy Julią Tymoszenko. Szef polskiego rządu i ukraińscy przywódcy przebywają w stolicy Irlandii na kongresie Europejskiej Partii Ludowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Połączenie Krymu z Rosją przesądzone? Przewodniczący Rady Najwyższej Krymu stwierdził, że państwa, które lubili mieszkańcy, już nie ma.
Noc na Krymie minęła spokojnie, ale... Wczoraj źródła dyplomatyczne i media ostrzegały, że Rosjanie mogą próbować przejąć kontrolę nad jednostkami wojskowymi Ukrainy.
Wysłannik ONZ wyjeżdża z Krymu. Grożono mu, musiał się schronić w kawiarni Do zdarzenia doszło bezpośrednio po rozmowach prowadzonych z władzami Autonomii.
bEgwCbci
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)