Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
al-kaida
05.03.2014 12:16

Więzienie dla administratora propagandowej strony Al-Kaidy

Na karę więzienia skazał sąd Francuza za prowadzenie strony internetowej z propagandą terrorystycznej organizacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(alphaspirit/iStockphoto)

Na rok bezwzględnego więzienia i dodatkowo na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu skazał sąd w Paryżu Francuza za prowadzenie strony internetowej z propagandą terrorystycznej Al-Kaidy.

Jest to pierwszy wyrok wydany na mocy prawa z 2012 roku, penalizującego _ cyberdżihadyzm _.

Paryska prokuratura poinformowała, że Romain Letellier został skazany poprzedniego dnia wieczorem za branie w obronę i promowanie terroryzmu.

Przepisy zaostrzające środki w walce z terroryzmem uchwalono w reakcji na zamordowanie na południu Francji siedmiu ludzi przez młodego islamistę Mohammeda Meraha, który następnie zginął w starciu z policją

27-letni Letellier, który przybrał pseudonim Abou Siyad al-Normandy, został aresztowany we wrześniu 2013 roku w Normandii. Twierdzi, że nigdy nie zamierzał nikogo podżegać do przemocy.

Czytaj więcej w Money.pl
Syryjscy rebelianci polują na dżihadystów Bojownicy należący głównie do związanego z Al-Kaidą Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu, zostało straconych na północnym zachodzie Syrii.
Al-Kaida odzyskuje siłę. Najgroźniejsza w historii Rekrutuje teraz więcej dżihadystów, a jej wpływy sięgają dalej niż kiedykolwiek wcześniej - pisze _ Economist _.
Tagi: al-kaida, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz