Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
25.11.2012 21:16

Więzienia w Rosji. Bunt w kolonii karnej na Uralu

Około 250 więźniów, domagających się zwolnienia ich kolegów z karceru, weszło na dachy budynków więziennych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Willeecole/Dreamstime)

Około 250 więźniów, domagających się zwolnienia ich kolegów z karceru, weszło na dachy budynków więziennych. Wznosili tam okrzyki i powiewali transparentem z napisem _ Ludzie pomóżcie! _.

Przed kolonią zebrali się krewni więźniów. Zaatakowali ich policjanci ze specjalnych jednostek OMON-u, którzy zostali obrzuceni kamieniami i pustymi butelkami. Ośmiu policjantów zostało rannych. Zatrzymano 38 protestujących. Według administracji więziennej, sytuacja w kolonii karnej została opanowana.

Według miejscowych obrońców praw człowieka, do buntu doszło, gdyż więźniowie kolonii karnej byli bici. W rosyjskich więzieniach i koloniach karnych odbywa kary przeszło 700 tysięcy ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Ona dostała więcej niż dziewczyny z Pussy Riot Aktywistkę niezarejestrowanej, opozycyjnej partii Inna Rosja Taisę Osipową, oskarżono o produkcję i sprzedaż narkotyków.
Katownie? "Zerowy szacunek do Polski" Krzysztof Kwiatkowski domaga się przeprosin od szefa Wszechrosyjskiego Związku Kibiców.
Przyszli na widzenie i już zostali w więzieniu Ponad 400 więźniów w mieście Aracaju na wschodzie Brazylii wzięło wczoraj jako zakładników około 130 osób.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz