Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Więzienia w Polsce. Nie leczyli aresztanta, dostali zakaz wykonywania zawodu

0
Podziel się:

Chodzi o sprawę śmierci Rumuna Claudiu Crulica z 2007 roku.

Więzienia w Polsce. Nie leczyli aresztanta, dostali zakaz wykonywania zawodu
(ssalonso/Flickr)

Krakowski sąd skazał dwóch lekarzy w sprawie śmierci rumuńskiego aresztanta Claudiu Crulica. Mężczyzna zmarł w krakowskim areszcie w 2007 roku.

Sąd uniewinnił kierowniczkę ambulatorium Krystynę M. Za winnych uznał dyrektorkę więziennego szpitala Katarzynę L. oraz ordynatora oddziały wewnętrznego Piotra S. Oboje usłyszeli wyrok 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Otrzymali też roczny zakaz wykonywania zawodu i grzywny finansowe.

Sprawa dotyczy 33-letniego obywatela Rumunii Claudiu Crulica, który we wrześniu 2007 roku trafił do krakowskiego aresztu jako podejrzany o kradzież dokumentów sędziemu i pieniędzy z bankomatu.

W areszcie Crulic odmówił przyjmowania jedzenia i 18 stycznia 2008 roku zmarł w szpitalu na zapalenie płuc i serca. Powodem zapalenia była długotrwała głodówka i wycieńczenie organizmu.

Czytaj więcej w Money.pl
Co najmniej 850 więźniów straciło życie W więzieniach ludzie giną z powodu tortur czy doraźnych egzekucji - podaje Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
Jest decyzja sądu w sprawie więzień CIA Orzeczenie nakazuje prokuraturze udostępnienie nieujawnionych dotąd informacji na temat pobytu w tajnych więzieniach CIA jednego z oskarżonych o zamach bombowy.
Więzienia resocjalizują? NIK sprawdzi Krzysztof Kwiatkowski: _ kontrola dotyczyć ma w szczególności skazanych na wieloletnie więzienie _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)