Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
więzienia cia w polsce
24.01.2014 07:47

Więzienia CIA w Polsce. Polska dostała 15 milionów?

Eksperci twierdzą, że w sprawie więzień CIA w Polsce spełnił się najczarniejszy scenariusz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime)

Polskie służby wywiadowcze otrzymały od CIA 15 milionów dolarów za zgodę na tajne więzienie w Starych Kiejkutach napisał Washington Post. Autor artykułu twierdzi, że Amerykanie chcieli przekazać pieniądze przelewem ale Polacy woleli gotówkę.

_ Skandal i kompromitacja Polski na arenie międzynarodowej _ - tak o informacjach amerykańskiego dziennika mówi senator Józef Pinior, który był członkiem komisji w Parlamencie Europejskim, badających obecność w Polsce tajnych więzień CIA.

- _ Spełnił się najczarniejszy scenariusz w tej chwili. To jest sytuacja kompromitująca dla państwa polskiego. Tak się robi z bananowymi republikami. 15 milionów dolarów, przywiezionych w kartonach do agencji wywiadu _ - komentuje Pinior.

Podobnie mówi szef Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka - Adam Bodnar. - _ Sprawę tę należy dogłębnie wyjaśnić. Należy też wreszcie coś zrobić z toczącym się śledztwem _ - według niego, ciekawy jest też wątek finansowy. Bodnar podkreśla, że padł mit polsko-amerykańskiej współpracy opartej tylko na szczytnych celach.

- _ Wychodzi na to, że chodziło wyłącznie o pieniądze i to całkiem niewielkie _ - dodaje.

Z pewnością jedną z ważniejszych politycznych kwestii najbliższych dni, będzie pytanie, co się stało z 15 milionami dolarów z CIA.

Czytaj więcej w Money.pl
15 milionów dolarów za więzienie CIA w Polsce? _ Sensacyjna _ informacja Oto, jak doniesienia Washington Post komentuje prokurator generalny Andrzej Seremet.
CIA pomaga władzom Kolumbii w walce z... To trwa już od czasów rządów Georga W.Busha.
McCain ujawnia: _ CIA oszukała Kongres _ Szef irańskiego MSZ zaprzeczył, by Amerykanina przetrzymywały władze Iranu.
Tagi: więzienia cia w polsce, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz