Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Więzienia CIA w Polsce. Koziej nie będzie wnosił o posiedzenie RBN

0
Podziel się:

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego podkreśla, że trzeba poczekać na oficjalne stanowisko władz amerykańskich, gdyż dotychczas mamy do czynienia tylko z informacjami medialnymi.

Więzienia CIA w Polsce. Koziej nie będzie wnosił o posiedzenie RBN
(Maj/Reporter)

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej (na zdjęciu) nie będzie wnosił, by prezydent zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie doniesień amerykańskiej prasy, że Polska miała dostać od USA 15 mln dolarów w zamian za tajne więzienie CIA w Starych Kiejkutach.

Koziej powiedział dzisiaj w radiowych _ Sygnałach Dnia _, że posiedzenia Rady zwołuje prezydent, ale on jako szef BBN nie będzie tego rekomendował. Według Kozieja naturalnym miejscem do takiej dyskusji jest sejmowa komisja ds. służb specjalnych.

Koziej dodał, że trzeba poczekać na oficjalne stanowisko władz amerykańskich, gdyż dotychczas mamy do czynienia tylko z informacjami medialnymi. _ - Nadmiernie nie ma się tym co ekscytować _ - ocenił.

Przypomniał, że trwa polskie śledztwo w całej sprawie. _ - Jeśli rzeczywiście Amerykanie robili jakieś niegodne rzeczy, łamanie prawa, na naszym terytorium, to jest to godne potępienia; pewnie prokuratura to wyjaśni _ - powiedział Koziej. Przyznał, że _ nie najlepiej to wpływa też na stosunki polsko-amerykańskie _.

_ - Współpraca służb specjalnych jest codziennością _ - przypomniał Koziej. Jego zdaniem, taka współpraca polega także _ na wymianie jakichś pieniędzy _. Według niego ważne jest w jakiej sprawie pieniądze przepływają między służbami.

Wczoraj _ Washington Post _ podał, że polski wywiad miał otrzymać od CIA 15 mln dol. w zamian za tajne więzienie CIA w Starych Kiejkutach. Szczegółowy raport o tajnych operacjach CIA za granicą ma ujawnić komisja ds. wywiadu Senatu USA.

Krakowska prokuratura zapowiada, że dołączy artykuł do akt śledztwa w tej sprawie. PSL chce, by zbadały to speckomisja i RBN.

Czytaj więcej w Money.pl
15 milionów dolarów za więzienie CIA w Polsce? "Sensacyjna" informacja Oto, jak doniesienia Washington Post komentuje prokurator generalny Andrzej Seremet.
CIA pomaga władzom Kolumbii w walce z... To trwa już od czasów rządów Georga W.Busha.
McCain ujawnia: "CIA oszukała Kongres" Szef irańskiego MSZ zaprzeczył, by Amerykanina przetrzymywały władze Iranu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)