Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Więzienia CIA w Polsce. Bezpieczeństwo kraju zagrożone?

0
Podziel się:

Taką możliwość rozważał szef BBN, po tym jak Trybunał odtajnił część dokumentów ze skargi Abd al-Rahima al-Nasziriego.

Więzienia CIA w Polsce. Bezpieczeństwo kraju zagrożone?
(Maj/Reporter)

Wraca temat więzień CIA w Polsce. Generał Stanisław Koziej uważa, że Polska może wstrzymać się z przekazywaniem wszystkich dokumentów do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka ze względu na bezpieczeństwo kraju.

Taką możliwość w radiowej Trójce rozważał szef BBN, po tym jak Trybunał odtajnił część dokumentów ze skargi Abd al-Rahima al-Nasziriego, który miał być więziony w domniemanym tajnym więzieniu CIA w Polsce.

Do publicznej wiadomości zostały przekazane informacje z tajnego ciągle śledztwa, które prowadzi polska prokuratura. Stanisław Koziej podkreśla, że z Trybunałem należy współpracować, ale trzeba mieć też na uwadze bezpieczeństwo kraju.

- _ Jeśli te wszystkie dokumenty, które idą do Strasburga, mają być jawne, to władze polskie, w sytuacji, kiedy jest prowadzone jeszcze niejawne przecież śledztwo w tej sprawie, myślę, że będą musiały dokonywać tu pewnej oceny ze względu na bezpieczeństwo państwa _ - tłumaczy Koziej.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI STANISŁAWA KOZIEJA:

Według informacji IAR, Trybunał odtajnił głównie wyjaśnienia polskiego rządu, w odpowiedzi na pytania Trybunału. Polska prosiła w tej sprawie o klauzulę tajności. Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin stwierdził rano w radiowej Jedynce, że decyzja Europejskiego Trybunału Praw Człowieka zagraża bezpieczeństwu polskich obywateli.

Czytaj więcej w Money.pl
Sprawa więzień CIA w Polsce. Nowe dowody? Prokuratura Apelacyjna w Krakowie, prowadząca śledztwo wysłała do Prokuratora Generalnego wniosek o przedłużenie tego śledztwa.
Więzienia CIA? Tajne wyjaśnienia Polski Polski rząd przedłożył Europejskiemu Trybunałowi Praw Człowieka stanowisko dotyczące skargi Abd al-Rahima al-Nashiriego.
Ujawnili szczegóły tajnych lotów CIA do Polski Reprieve zapowiedziała opublikowanie w najbliższych tygodniach dalszych dokumentów ze swego dochodzenia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)