Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielu rannych w wypadku autokaru. Wśród nich dzieci

0
Podziel się

Autobus zderzył się z ciężarówką. Do wypadku doszło w Zachodniopomorskim.

Wielu rannych w wypadku autokaru. Wśród nich dzieci
(PAP/Marcin Bielecki)
bEivdYol

22 osoby trafiły do szpitali po wypadku z udziałem autobusu i samochodu ciężarowego z naczepą, do którego doszło w Grabowie w powiecie stargardzkim (Zachodniopomorskie).

Aktualizacja: 11:59

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 144 pomiędzy miejscowościami Kicko i Grabowo. Na łuku drogi autobus zderzył się z naczepą ciężarówki. Autokarem podróżowało 57 osób, wśród których były osoby dorosłe i dzieci.

bEivdYon

_ - Sześć osób jest w stanie ciężkim - _poinformował rzecznik Komendy Głównej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. Według wstępnych ustaleń na łuku drogi wojewódzkiej nr 144 kierowca ciężarówki nie opanował pojazdu z naczepą, w którą uderzył autobus.

Na miejsce wypadku przyjechał minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Minister rozmawiał z ratownikami, podszedł też do opatrywanych na miejscu lżej rannych.

Według Frątczaka, 22 osoby przewieziono do szpitali karetkami, w tym kilkoro dzieci. 26 lekko poszkodowanych przewieziono do szpitala specjalnie podstawionym autobusem w celu wykonania podstawowych badań.

Droga krajowa 144 jest w tym momencie zablokowana. Ciężarówka przewoziła kruszywo. Prawdopodobnie wcześniej w wypadku brało udział także auto osobowe, które zderzyło się z naczepą tuż przed zderzeniem ciężarówki z autokarem.

bEivdYot
Czytaj więcej w Money.pl
Tragedia pod Łodzią. Helikoptery w akcji Groźny wypadek autobusu z dziećmi. Przyczyną brawura kierowcy?
Auto spadło na dom. Jedna osoba nie żyje kierujący samochodem BMW nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem.
bEivdYoO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)