Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielotysięczna demonstracja przeciwko izraelskiej ofensywie w Strefie Gazy

0
Podziel się

Demonstranci na ulicach Nowego Jorku domagali się natychmiastowego przerwania ofensywy.

Wielotysięczna demonstracja przeciwko izraelskiej ofensywie w Strefie Gazy
(Xinhua / eyevine/FOTOLINK/EAST NEWS)
bEiKaIwR

Ulicami Nowego Jorku przeszła demonstracja, której uczestnicy protestowali przeciwko izraelskiej ofensywie w Strefie Gazy i domagali się jej natychmiastowego przerwania.

Około 3 tys. osób - w ocenie policji - przeszło bardzo ruchliwymi o tej porze ulicami śródmieścia Nowego Jorku, w pobliżu Times Square.

Wśród transparentów znalazły się i takie, które wzywały do przerwania pomocy amerykańskiej dla Izraela. Wiele osób niosło palestyńskie flagi.

bEiKaIwT

"Próbujemy doprowadzić do zakończenia oblężenia Strefy Gazy i zaprzestania zabijania Palestyńczyków. Chcemy aby żyli jak ludzie" - powiedział jeden z demonstrantów, 37-letni Ramsey Dżamal, Amerykanin pochodzenia palestyńskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Gaza znów utopiona we krwi Palestyńczyków 8 Palestyńczyków, w tym 4 dzieci, zginęło w nocy z piątku na sobotę podczas izraelskiego ataku lotniczego na miasto Chan Junis, w południowej cześci Strefy Gazy - poinformowały służby ratownicze.
Hamas zgodził się na 12-godzinny pokój Oświadczenie tej treści złożył w mieście Gaza przedstawiciel Hamasu Sami Abu Zuhri.
Izrael zgodził się na wstrzymanie ognia Kerry opuścił dziś Kair po nieudanych próbach doprowadzenia do dłuższego rozejmu między Izraelem i rządzącym w Strefie Gazy Hamasem.
Kolejne ofiary w Strefie Gazy, nie działa... Po trzykrotnym nalocie bombowym przestała działać jedyna elektrownia w Strefie Gazy.
bEiKaIxu
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)