Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wielomilionowe odszkodowanie dla parafii

0
Podziel się:

Kościół dostanie 75 milionów złotych za grunty przejęte w Poznaniu w czasach PRL.

Wielomilionowe odszkodowanie dla parafii
(Loozrboy/CC/FLickr)

Sąd Okręgowy w Poznaniu zasądził 75 milionów złotych odszkodowania dla poznańskiej parafii rzymskokatolickiej za grunty przejęte od Kościoła w czasach PRL.

Z roszczeniem wystąpiła Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Jana Jerozolimskiego Za Murami, której w czasach PRL odebrano 15 ha gruntów, w okolicach Jeziora Malta w Poznaniu. Parafia domagała się 100 mln zł odszkodowania.

Wcześniej sąd dwukrotnie zmieniał termin ogłoszenia wyroku ze względu na stopień skomplikowania sprawy.

Decyzją komisji majątkowej parafia, która złożyła wnioski o zwrot zabranych terenów, odzyskała ok. 1,5 ha gruntów, w tym tereny byłego cmentarza. W związku z resztą ziem w sądzie został złożony pozew o zwrot terenów lub odszkodowanie.

Proces przeciwko Skarbowi Państwa, Agencji Nieruchomości Rolnych i Miastu Poznań toczył się od 2005 roku, Wcześniej przez 10 lat sprawę próbowała załatwić Komisja Majątkowa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t45775.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koniec;komisji;majatkowej;majatek;kosciola;zwroci;sad,97,0,707169.html) Koniec Komisji Majątkowej. Majątek Kościoła zwróci sąd Pozostało 220 spraw o zwrot majątku Kościoła.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t109371.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kosciol;bedzie;oddawal;nieruchomosci,8,0,680200.html) Kościół będzie oddawał nieruchomości? Władze Krakowa chcą podważyć niektóre decyzje Komisji Majątkowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t95535.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;komorowski;jest;wrogiem;kosciola,246,0,687094.html) Kaczyński: Komorowski jest wrogiem Kościoła Prezes PiS uważa, że prezydent powinien był przyznać się do tego w kampanii wyborczej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)