Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielkie zatrzymania. Handlowali ludźmi?

0
Podziel się:

W Polsce i Niemczech zatrzymano pięciu obywateli Rosji, podejrzanych o handel żywym towarem.

Wielkie zatrzymania. Handlowali ludźmi?
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Mieli oni rekrutować polskich taksówkarzy, którzy przewozili nielegalnych imigrantów przez polsko-niemiecką granicę do ośrodków dla uchodźców - podał Europol.

Do siatki przestępczej należeli głównie Czeczeni, którzy ułatwiali swoim rodakom nielegalne dotarcie do Niemiec przez Polskę.

W komunikacie Europolu czytamy, że przemytnicy działali w kilku krajach europejskich. Rekrutowali polskich taksówkarzy, którzy przewozili nielegalnych imigrantów przez granicę do ośrodków dla uchodźców w Niemczech.

Od marca 2013 roku szajka miała w ten sposób przemycić ponad 200 czeczeńskich imigrantów, którzy za te usługi płacili po 1500 euro.

Z komunikatu wynika, że zatrzymań dokonano w środę. W ręce policji w Polsce wpadły trzy osoby, a w Niemczech - dwie. Według niemieckiego portalu Local.de mężczyźni dwóch mężczyzn zatrzymano w Berlinie; zatrzymani mają 32 i 39 lat.

Ponadto funkcjonariusze przeszukali wiele mieszkań i skonfiskowali komputery, twarde dyski, telefony komórkowe oraz karty SIM.

W operacjach brało udział ponad 170 funkcjonariuszy z niemieckiej policji oraz funkcjonariusze z polskich i belgijskich organów ścigania.

Czytaj więcej w Money.pl
Hiszpańska policja uwolniła 10 niemowląt Dzieci zostały odbite z rąk mafii w Melilli - hiszpańskim mieście na terenie Maroka. Były wypożyczane i sprzedawane nielegalnym imigrantom, aby wraz z nimi przekraczały granice.
Policja będzie ścigać piratów internetowych W komendach wojewódzkich w całej Polsce powstaną w tym roku specjalne wydziały, które zajmą się śledzeniem przestępców w internecie. Chodzi tu na przykład o pedofilię, ale także o przestępczość gospodarczą.
Nastolatki podpalały lasy i stodoły. Dla zabawy Sprawcy mają 18 i 13 lat. Straty przez nich spowodowane szacowane są na 70 tysięcy złotych.
Akcja CBŚ. Wpadli podejrzani o handel bronią Akcja CBŚ przeprowadzona była w pierwszych dniach października, policja poinformowała o niej dopiero teraz.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)