Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
07.07.2013 11:23

Wielki pościg policji. Jedna osoba ranna

Łódzcy policjanci zatrzymali po pościgu pijanego kierowcę. Podczas ucieczki samochodem 40-latek staranował radiowozów blokujących drogę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Łódzcy policjanci zatrzymali po pościgu pijanego kierowcę. 40-latek podczas ucieczki samochodem ulicami Łodzi staranował jeden z radiowozów blokujących drogę. W wypadku ranny został policjant, który z urazem kręgosłupa trafił do szpitala.

Rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka poinformowała, że wydarzenia rozegrały się w nocy z soboty na niedzielę. Policyjny patrol zauważył volvo 440 jadące ulicą Piotrkowską w kierunku Placu Niepodległości. Kierujący co chwilę tracił panowanie nad pojazdem, zjeżdżał na chodnik. Podejrzewając, że kierowca jest nietrzeźwy, policjanci próbowali go zatrzymać; zaalarmowano inne patrole w mieście.

_ Pirat drogowy łamał kolejne przepisy, zmuszając innych uczestników ruchu do manewrów, które pozwalały uniknąć zderzenia. W rejonie ulicy Rzgowskiej, próbując nieudolnie ominąć stojący na blokadzie radiowóz, uderzył w niego. Uszkodzone volvo zatrzymało się po kilkunastu metrach _ - relacjonowała Kącka.

Mężczyzna został szybko obezwładniony. Uciekinierem okazał się pijany 40-letni łodzianin. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Okazało się, że kierowca jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w związku z toczącą się sprawą karną.

Obrażeń doznał jeden z policjantów ze staranowanego radiowozu i z urazem kręgosłupa trafił do szpitala. Zatrzymany 40-latek został odwieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Czytaj więcej w Money.pl
Policyjny pościg na ulicach Lublina Policja w Lublinie ujęła kierowcę osobowego volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.
Kierowca staranował radiowóz. Trwa obława Policja szuka kierowcy, który staranował policyjny radiowóz. Troje funkcjonariuszy doznało obrażeń.
Uciekali przed policją. Cztery osoby ranne Uciekający pojazd uderzył w pięć innych aut. Wśród rannych jest dwóch jadących uciekającym autem.
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz