Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielki Marsz przeciw cyberprzemocy

0
Podziel się:

Aby wziąć udział w tym proteście, nie trzeba zwalniać się z pracy ani wychodzić z domu.

Wielki Marsz przeciw cyberprzemocy
(bowie15/iStockphoto)

Wystarczy stworzyć wirtualnego demonstranta i dziś (11.06. początek o 9.00) razem z setkami tysięcy awatarów przejść w wirtualnym międzynarodowym Wielkim Marszu przeciwko przemocy w internecie.

Manifestacja odbywa się na stronach internetowych organizatorów: Fundacji Dzieci Niczyje, Fundacji Orange i brytyjskiej organizacji działającej przeciwko przemocy w internecie _ BeatBullying _.

Przemoc w internecie może objawiać się w bardzo różnorodny sposób - przekonuje Łukasz Wojtasik z Fundacji Dzieci Niczyje.To może być publikowanie ośmieszających zdjęć, komentowanie tych materiałów lub wykluczanie z grona znajomych. Znane są przypadki młodych osób, które z tych z pozoru błahych powodów uciekli z domu lub nawet popełnili samobójstwo.

Przemocy w sieci trzeba przeciwdziałać, bo dotyczy ona sporej grupy internautów. Wyzwiska słowne i obelgi dotknęły ponad połowę użytkowników, kilkanaście procent stało się obiektem gróźb lub zaczepek i innych, poważnych aktów internetowej agresji.

Jak zaznacza Łukasz Wojtasik z Fundacji, agresja w sieci jest jedną z form przemocy rówieśniczej i często łączy się z przemocą w realu.

By wziąć udział w akcji wystarczy zarejestrować się na stronie www.wielkimarsz.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)