Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielka Brytania zdecyduje czy przyłączyć się do bombardowań Iraku

0
Podziel się:

Podkreślił, że ugrupowanie to stwarza bezpośrednie zagrożenie dla Zjednoczonego Królestwa.

Wielka Brytania zdecyduje czy przyłączyć się do bombardowań Iraku
(Number 10)
bFelCnIR

Premier David Cameron wezwał dziś parlament do zaaprobowania udziału W. Brytanii w przewidywanych na lata atakach z powietrza na Państwo Islamskie (IS) w Iraku. Podkreślił, że ugrupowanie to stwarza bezpośrednie zagrożenie dla Zjednoczonego Królestwa.

Głosowanie w tej sprawie jest oczekiwane około godz. 18 czasu polskiego. Cameron zwołał specjalną sesję Izby Gmin, zapewniwszy sobie międzypartyjne poparcie dla ataków na IS.

_ Czy istnieje zagrożenie dla Brytyjczyków? Odpowiedź brzmi +tak+ _ - mówił Cameron w parlamencie, dodając, że sądzi, iż akcja przeciwko IS będzie musiała potrwać _ lata _, aby była skuteczna.

bFelCnIT

_ - To nie jest zagrożenie gdzieś daleko na świecie. Jeśli nie stawi mu się czoła, staniemy w obliczu terrorystycznego kalifatu na brzegach Morza Śródziemnego (w Syrii) i u granic członka NATO (Turcji), kalifatu deklarującego zamiar atakowania naszego kraju i naszego narodu _ - ostrzegał premier.

Oczekuje się, że brytyjski parlament poprze ataki z powietrza na Państwo Islamskie w Iraku. Jednak część konserwatywnych deputowanych sądzi, że to nie wystarczy i że operację tę powinno się rozciągnąć także na ekstremistów z IS w Syrii. Cameron mówił, że obecnie nie jest na to gotowy.

Czytaj więcej w Money.pl
To kolejny sukces. Tama Hadihta odbita Zapora Haditha produkuje wodę dla milionów Irakijczyków, w tym także mieszkańców Bagdadu.
Brytyjczycy popierają naloty na Irak Izba Gmin będzie dziś głosować nad uprawomocnieniem nalotów na pozycje Państwa Islamskiego w Iraku.
Transport niemieckiej broni dotarł do Kurdów Jak poinformowała Bundeswehra, w transporcie znalazły się m.in. wyrzutnie przeciwpancerne, karabiny szturmowe i amunicja.
Australia w akcji przeciw islamistom Australijskie myśliwce odrzutowe pod kierownictwem USA zaatakują pozycje Państwa Islamskiego w Iraku.
bFelCnJu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)