Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
libia
02.08.2014 08:56

Wielka Brytania zamknęła swą ambasadę w Libii

Powodem są trwające od kilku tygodni zacięte walki o kontrolę nad międzynarodowym lotniskiem w stolicy kraju, Trypolisie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(David Jones/CC/Flickr)

Brytyjski ambasador w Libii zapewnił, że placówka zostanie ponownie otwarta, gdy tylko uspokoi się sytuacja w tym kraju.

W piątek wieczorem szef polskiego MSZ Radosław Sikorski poinformował na Twitterze o zamknięciu ambasady RP w Trypolisie i ewakuacji jej personelu.

Z uwagi na intensywne walki między rywalizującymi ze sobą libijskimi milicjami Libię opuściło już większość zagranicznych dyplomatów. W czwartek personel ambasady w Trypolisie ewakuowała Hiszpania, a w ubiegłą sobotę uczyniły to Stany Zjednoczone. Wcześniej na taki krok zdecydowały się m.in. ONZ i Turcja.

W starciach między grupami byłych rebeliantów, którzy swego czasu ramię w ramię walczyli przeciwko dyktatorowi Muammarowi Kadafiemu, w Trypolisie oraz w mieście Bengazi na wschodzie w ostatnim czasie zginęło ponad sto osób. W Trypolisie od kilku tygodni trwają ostre walki o kontrolę nad międzynarodowym lotniskiem.

Czytaj więcej w Money.pl
Hiszpania ewakuowała ambasadę w Libii Dyplomaci i ich rodziny zostali przetransportowani do Madrytu wojskowym samolotem. Wraz z nimi przyleciało 12 obywateli Unii Europejskiej i innych krajów.
Dziesiątki ofiar i zaginionych po katastrofie Łódź zatonęła około 100 km na wschód od Trypolisu. Jak twierdzą rozbitkowie, na jej pokładzie było około 150 osób.
30 osób zginęło w walkach w Bengazi Na wschodzie Libii trwają zacięte walki między siłami libijskimi a islamistycznymi bojownikami. Walki toczyły się z użyciem pocisków rakietowych i lotnictwa.
Tagi: libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz