Notowania

Wielka Brytania robi krok w stronę wyjścia z Unii

Po raz pierwszy duże państwo członkowskie Wspólnoty zostało pokonane w ważnej kwestii w Komisji Europejskiej - krytykują media brytyjskie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Premier David Cameron wypowiedział wojnę Brukseli w związku z nominacją Jean-Claude'a Junckera na szefa Komisji Europejskiej - pisze brytyjska prasa. Media zgodnie oceniają, że Cameron poniósł klęskę.

_ Cameron i Wielka Brytania osamotnieni przez porażkę z nominacją Junckera _ - tytułuje swój informacyjny tekst _ Financial Times _.

W komentarzu redakcyjnym gazeta zwraca uwagę, że wybór Junckera, który spowodował _ polityczne trzęsienie ziemi w Brukseli _, oznacza _ historyczną zmianę równowagi władzy w ramach Unii Europejskiej _ i _ niebezpieczny moment dla relacji Wielka Brytania-UE _. Wielka Brytania zrobiła krok ku wyjściu z Unii - twierdzą media w Wielkiej Brytanii.

_ Wiele dyskutowano, czy 59-letni były premier Luksemburga jest właściwą osobą, by przewodzić Komisji Europejskiej w przełomowym momencie w historii UE. Ale sposób jego wyboru jest ważniejszy niż charakter osoby. Pokazuje on historyczne zrównoważenie władzy w unijnych instytucjach na korzyść Parlamentu Europejskiego _ - zauważa _ FT. _

_ _

_ __ Zwycięstwo Junckera oznacza również niebezpieczny moment w relacjach W. Brytanii z UE. David Cameron stoczył samotną walkę, aby powstrzymać nominację Luksemburczyka, tłumacząc, iż jest on zwolennikiem integracji UE w starym stylu _ - pisze _ FT _. _ Po raz pierwszy duże państwo członkowskie UE zostało pokonane w taki sposób w ważnej kwestii w Komisji Europejskiej. (Wybór Junckera) popsuł relacje (W. Brytanii) z Niemcami i jeszcze bardziej oddalił W. Brytanię od UE _ - dodaje gazeta.

Eurosceptyczny _ Daily Mail _ nazywa Camerona pokonanym i _ (Waynem)Rooneyem Europy _, w nawiązaniu do napastnika Manchesteru United, którego drużyna nie wyszła z fazy grupowej na mundialu w Brazylii.

_ The Times _ pisze na pierwszej stronie dzisiejszego wydania: _ Wielka Brytania bliska wyjścia z UE _. Gazecie wtóruje w tej opinii inny brytyjski dziennik _ Daily Telegraph _. _ Wielka Brytania zrobiła krok ku wyjściu z UE po tym, jak premier David Cameron wypowiedział wojnę Brukseli w związku z nominacją Jean-Claude'a Junckera _ - pisze _ Telegraph _. Proeuropejski _ Independent _ pisze wręcz o _ porażce i klęsce _ Camerona.

Lewicowy _ The Guardian _ również zauważa, że _ Wielka Brytania jest bliska wystąpienia z UE po wyborze Junckera, _podczas gdy _ The Sun _ pisze: _ Cam (skrót od Cameron), jesteśmy w stanie wojny z UE _.

Czytaj więcej w Money.pl
"Wynik wyborów do PE ułatwi zmiany w Unii" - _ Wszystkie rządy rozumieją teraz, ze reforma Unii Europejskiej jest konieczna _ - ocenia były brytyjski premier John Major.
Shell ocenia wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Prezesowi spółki najbardziej zależy na _ stabilności i przewidywalności inwestycyjnej _.
Sikorski krytykuje Camerona. Ten odpowiada Brytyjski premier David Cameron powiedział w Brukseli, że nie zgadza się z krytyczną oceną jego polityki europejskiej, wyrażoną przez szefa polskiej dyplomacji.
Tagi: wielka brytania w unii europejskiej, david cameron, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz