Notowania

handel narkotykami
06.11.2013 06:49

Wielka Brytania. Rekordowy nakaz konfiskaty dla dealera

Jeśli skazany nie uiści w ciągu czterech tygodni prawie 200 milionów funtów, trafi na 10 lat do więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Secret Pilgrim/CC/Flickr)

Sąd na brytyjskiej wyspie Jersey na Kanale La Manche orzekł niezwykle wysoką konfiskatę mienia wobec znanego dealera narkotyków. Jeśli skazany nie uiści w ciągu czterech tygodni prawie 200 milionów funtów, trafi na 10 lat do więzienia.

50-letni Curtis Warren, znany w kręgach przestępczych jako Pyskaty Warren, odsiaduje już drugi wyrok za przemyt narkotyków. W 1996 roku skazał go sąd w Holandii, wyszedł w 2007 roku, ale już w 2009 sąd w Anglii wsadził go ponownie za kratki na kolejne 13 lat.

Między jednym a drugim wyrokiem Warren koordynował przemyt kokainy na wielką skalę właśnie z wyspy Jersey i dlatego to tam nałożono nań dodatkowo przepadek mienia.

Podstawą do skazania _ Pyskatego Warrena _ były jego własne przechwałki, nagrane w więzieniu, że zarabiał na swoim procederze po 10 do 15 milionów funtów tygodniowo.

Prokuratura przyłożyła tę miarę do działalności jego przemytniczego biznesu i podliczyła go na 198 milionów funtów - z zamianą na dalsze 10 lat więzienia. Warren może się więc wykupić - i to nawet niedrogo jak na swoje możliwości, po 380 tysięcy za każdy tydzień.

Czytaj więcej w Money.pl
Przemycali narkotyki na wielką skalę Werbowanie kurierów narkotykowych i organizowanie przemytu narkotyków - takie zarzuty postawiła Prokuratura Okręgowa w Warszawie dwóm mężczyznom.
Sąd nie zgodził się na zwolnienie Polaków Wnioskowi o zwolnienie Polaków z irlandzkiego aresztu tak, by mogli odpowiadać z wolnej stopy sprzeciwiła się prokuratura. Powołała się na policję, której zdaniem sprawa może zatoczyć szersze kręgi.
Berlin to raj dla dilerów narkotyków W tolerancyjnym Berlinie nie stosuje się kar wobec posiadaczy niewielkich ilości marihuany, ale dilerzy dają się we znaki mieszkańcom. Policja jest bezradna.
Policzyli ile zarabiają na handlu narkotykami Połowa to dochody z haszyszu, którego co roku sprzedaje się około 250 ton - pisze czwartkowy "Le Figaro".
Tagi: handel narkotykami, sąd, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz