Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielka Brytania: Policja ponownie zatrzymała szefa sycylijskiej mafii

0
Podziel się

W marcu mężczyzna uniknął ekstradycji do Włoch po tym, jak brytyjski sąd orzekł, że jego prawa mogą być naruszone w związku z dużym przeludnieniem włoskich więzień.

Wielka Brytania: Policja ponownie zatrzymała szefa sycylijskiej mafii
(Secret Pilgrim/CC/Flickr)
bEpWyEth

Policja z Londynu poinformowała, że zatrzymała Domenico Rancadore, poszukiwanego od 20 lat szefa mafii Cosa Nostry. Mężczyzna był już wcześniej zatrzymany na polecenie włoskiej policji.

65-letni Domenico Rancadore był ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania ze względu na działalność w mafii sycylijskiej w latach 1987-1995. W 1994 roku został zaocznie skazany przez włoski sąd na siedem lat więzienia za działalność mafijną, wymuszenia i inne przestępstwa. Pierwszy raz został zatrzymany w Wielkiej Brytanii w sierpniu 2013 r.

Londyńska policja poinformowała, że do zatrzymania doszło dziś wieczorem w zachodniej części stolicy w związku z nowym Europejskim Nakazem Aresztowania wystawionym przez władze Włochy. Rancadore jeszcze w sobotę ma stanąć przed brytyjskim sądem.

bEpWyEtj

W marcu szef sycylijskiej mafii uniknął ekstradycji do Włoch po tym, jak brytyjski sąd orzekł, że jego prawa mogą być naruszone w związku z dużym przeludnieniem włoskich więzień. Jednocześnie sędzia prowadzący sprawę przyznał, że chciał żeby do ekstradycji doszło, ale w świetle obowiązującego prawa nie może podjąć takiej decyzji.

Rancadore, nazywany profesorem, w latach 90. był szefem Cosa Nostry w sycylijskim mieście Trabia. Od 20 lat znajdował się na liście najbardziej niebezpiecznych uciekinierów sporządzonej przez włoskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. W 1998 roku rozpoczęły się jego poszukiwania na skalę międzynarodową. W Londynie mieszkał z żoną Angielką; prowadził tam biuro podróży.

Czytaj więcej w Money.pl
Japońska Yakuza promuje się w Internecie Yamaguchi-gumi - najpotężniejszy gang w ramach yakuzy liczący szacunkowo około 39 tys. aktywnych członków i zarabiający miliardy dolarów rocznie na wymuszeniach, handlu bronią, prostytucji i machinacjach finansowych na giełdzie - właśnie uruchomił swoją stronę internetową...
Morderca dostał 40 lat, mózg operacji wolny Według chorwackiej prokuratury Ivo Pukanicia zabito, aby powstrzymać publikacje odsłaniające kulisy działania mafii na Bałkanach.
Polacy nie chcą wracać do kraju. Sondaż 40 proc. ankietowanych jest zainteresowanych uzyskaniem brytyjskiego paszportu.
bEpWyEtK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)