Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielka Brytania: Polacy najliczniejszą grupą więźniów

Wśród obywateli państw Europy Środkowej i Wschodniej, którzy odbywają kary pozbawienia wolności w Wielkiej Brytanii, największą grupę stanowią Polacy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Willeecole/Dreamstime)

Wśród obywateli państw Europy Środkowej i Wschodniej, którzy odbywają kary pozbawienia wolności w Wielkiej Brytanii, największą grupę stanowią Polacy - wynika z zestawienia opublikowanego przez _ Sunday Express _.

Według stanu na koniec stycznia bieżącego roku w brytyjskich więzieniach siedziało 807 Polaków, o 10 procent więcej niż we wrześniu 2011 roku. Dalsze miejsca w tym _ rankingu więźniów _ z Europy Środkowej i Wschodniej zajmują Rumuni (624), Litwini (462), Albańczycy (211), Łotysze (183) oraz Słowacy (98).

Od września 2011 r. do stycznia 2013 r. procentowo najwięcej przybyło w W. Brytanii więźniów z Mołdawii, ale jest to wzrost z bardzo niskiego poziomu 6 osób do 10. Rumunów przybyło w brytyjskich więzieniach 40 proc., Słowaków 29 proc., a Albańczyków 23 procent.

O 26 proc. spadła liczba więźniów pochodzących z Estonii, a o 9 proc. - z Łotwy. Ogółem w więzieniach brytyjskich przebywa 83 757 osób, co w porównaniu z wrześniem 2011 r. oznacza spadek o 4 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą zatrudniać więźniów do call center Większość brytyjskich korporacji przeniosła telefoniczne centra obsługi do Indii, oszczędzając na kosztach zatrudnienia.
Kolejna afera. Produkty mięsne z domieszką... Koninę wykryto w produktach dostarczonych do 47 szkół w Lancashire, a także w pubach, hotelach i szpitalach. Ustaleniem źródła mięsa zajmuje się także Europol.
Turyści oblegają Londyn. Wydali miliardy Aż 18,7 mld funtów szterlingów, czyli ok. 90,5 mld złotych, wydali w 2012 roku zagraniczni turyści w Wielkiej Brytanii.
Tagi: emigracja do wielkiej brytanii, polacy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz