Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielka Brytania nie będzie negocjować z Syrią

0
Podziel się:

Jak oświadczył brytyjski minister spraw zagranicznych Philip Hammond, dialog z Asadem nie posunąłby sprawy do przodu.

Wielka Brytania nie będzie negocjować z Syrią
(Paul Grover/Rex Features/EAST NEWS)

Wielka Brytania wykluczyła negocjowanie z syryjskim prezydentem Baszarem el-Asadem w sprawie walki z rebeliantami z Państwa Islamskiego, którzy kontrolują znaczne obszary Syrii i Iraku, a w tym tygodniu obcięli głowę amerykańskiemu dziennikarzowi.

Jak oświadczył brytyjski minister spraw zagranicznych Philip Hammond (na zdjęciu), jedynym sposobem na sprostanie zagrożeniu ze strony Państwa Islamskiego jest współpraca z rządem Iraku, który ma na miejscu własnych żołnierzy, a dialog z Asadem nie posunąłby sprawy do przodu.

_ - Możemy oczywiście przy tej czy innej okazji stwierdzić, że walczymy z tymi samymi ludźmi co on, ale nie czyni go to naszym sojusznikiem i nawet myślenie o podążeniu tą drogą nie byłoby praktyczne, sensowne ani pomocne _ - powiedział Hammond radiu BBC.

Państwo Islamskie jest jednym z głównych przeciwników Asada w trwającej od wiosny 2011 roku zbrojnej rebelii przeciwko jego dyktatorskim rządom.

Czytaj więcej w Money.pl
Brytyjczycy usuwają z sieci film z egzekucją Brytyjski premier David Cameron wypowiedział wojnę między innymi propagandzie dżihadu w internecie.
20 imigrantów zamkniętych w ciężarówce Niektórym z zatrzymanych udzielono na miejscu doraźnej pomocy z powodu odwodnienia, ale nikogo nie przewieziono do szpitala.
Wielka Brytania gotowa zbroić Kurdów Postanowiono, że Londyn pozytywnie odpowie na kurdyjski wniosek o dostawy broni.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)