Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Większość za jednodniowymi wyborami

0
Podziel się

PO dalej traci w sondażach, PJN i Ruch Poparcia Janusza Palikota poniżej progu wyborczego.

Większość za jednodniowymi wyborami
(imagestock/iStockphoto)
bEhbSZCd

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, na Platformę Obywatelską głosowałoby 36 proc. respondentów, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 30 proc. poparcia - wynika z sondażu SMG/KRC dla _ Faktów _ TVN.

W parlamencie znalazłyby się także: Sojusz Lewicy Demokratycznej - z wynikiem 16 proc. oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, na które zagłosowałoby 5 proc. badanych. W porównaniu z ostatnim badaniem PO straciła 1 pkt proc., PiS zyskało 1 pkt proc., a SLD utrzymało swój stan posiadania.

Progu wyborczego nie przekroczyłyby: ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza (4 proc.), Ruch Poparcia Janusza Palikota (1 proc.) oraz Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej (1 proc.). Liga Polskich Rodzin oraz Prawica Rzeczypospolitej nie mogłyby liczyć na jakiekolwiek poparcie.

bEhbSZCf

SMG/KRC zapytało też Polaków, w jakim ich zdaniem trybie powinny odbyć się najbliższe wybory do parlamentu, biorąc pod uwagę zmiany w ordynacji wyborczej, dające możliwość głosowania przez dwa dni. Na dotychczasowy, jednodniowy tryb wyborczy, wskazało 74 proc. badanych, zaś za trybem dwudniowym opowiedziało się 22 proc. badanych. 4 proc. ankietowanych nie ma zdania na ten temat.

Gdyby wybory odbyły się w niedzielę 27 lutego, do urn wybrałoby się 61 proc. uprawnionych do głosowania.

Sondaż zrealizowano metodą telefoniczną na reprezentatywnej grupie 1004 osób.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t111604.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sondaz;sluzba;zdrowia;-;rzad;zrobil;za;malo,96,0,783968.html) Sondaż: Służba zdrowia - rząd zrobił za mało Polacy uważają, że najbardziej wymagają zmian: służba zdrowia, budowa dróg i finanse publiczne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t113201.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polacy;sceptyczni;bedzie;coraz;gorzej,47,0,783663.html) Polacy sceptyczni: Będzie coraz gorzej Niezadowolenie dość powszechnie deklarują rolnicy i bezrobotni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;i;komorowski;znow;traca;w;sondazach,125,0,773501.html) Tusk i Komorowski znów tracą w sondażach 43 proc. badanych jest zadowolonych, że rządem kieruje Donald Tusk.
bEhbSZCG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)