Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Większość Irańczyków ogląda zakazane telewizje

0
Podziel się:

Szef irańskiego resortu kultury przypomniał, że podobna sytuacja miała miejsce w latach 80.

Większość Irańczyków ogląda zakazane telewizje
(_Skender_ /CC/Flickr)

Irański minister kultury i orientacji islamskiej Ali Dżanati poinformował, że z badań wynika, że aż 70 proc. mieszkańców Teheranu ogląda zakazane kanały. Przyznał, że zagłuszanie sygnału zabronionych stacji nie przynosi efektów.

Dżanati podkreślił, że władze w Teheranie rozważają rezygnację z zagłuszania sygnału stacji telewizyjnych, uznanych wcześniej m.in. za szkodliwe i sprzeczne z zasadami islamu. Minister kultury dodał, że najprawdopodobniej się to skończy, kiedy zabronione wcześniej stacje zaczną być dostępne za pomocą telefonii komórkowej.

Szef irańskiego resortu kultury przypomniał, że podobna sytuacja miała miejsce w latach 80., kiedy to władze zakazały odtwarzania kaset wideo. W jego ocenie restrykcja była niedorzeczna.

_ - Może za pięć lat będziemy się również śmieć z dzisiejszych zakazów _ - powiedział w rozmowie z irańską agencją prasową IRNA. Jednocześnie zachęcił władze państwowe do szybkiego rozwiązania tej kwestii.

W ciągu ostatnich lat irańskie władze zakłócały sygnały zagranicznych kanałów satelitarnych - szczególnie serwisów w języku perskim nadawanych przez VOA i BBC.

Czytaj więcej w Money.pl
"Życie kobiet warte połowę życia mężczyzn" - _ Dlaczego dochodzi do takich sytuacji? Są ludzie, którzy uważają, że u podstaw tego leży islam. Ja się z tym nie zgadzam _ -mówiła irańska noblistka.
McCain ujawnia: "CIA oszukała Kongres" Szef irańskiego MSZ zaprzeczył, by Amerykanina przetrzymywały władze Iranu.
"Rząd łasi się do imigracyjnego elektoratu" Francja powinna odejść od zasady sekularyzmu, by zapewnić lepszą integrację imigrantów ze społeczeństwem - zalecają autorzy zamówionego przez rząd raportu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)