Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kodeks drogowy
02.02.2007 14:21

Więcej zakazów dla młodych kierowców

Szykuje się wiele zmian dla młodych kierowców. Ustalenie max limitu prędkości, jazda z opiekunem i możliwość utraty uprawnień za trzy wykroczenia w ciągu dwóch lat to prawa to niektóre z propozycji zmian.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szykuje się wiele zmian dla młodych kierowców. Ustalenie max limitu prędkości, jazda z opiekunem i możliwość utraty uprawnień za trzy wykroczenia w ciągu dwóch lat to prawa to niektóre z propozycji zmian. Pisze o tym "Gazeta Prawna".

Według nowych zapisów, kursy szkoleniowe na prawo jazdy będą dostępne już dla szesnastolatków. Osoby nieletnie będą musiały ukończyć kurs rozszerzony, a potem minimum przez rok będą musialy jeździć z opiekunem w odpowiednio oznakowanym samochodzie. Po tym okresie będą mogły przystąpić do egzaminu państwowego.

Osoby, które dopiero uzyskały prawo jazdy, przez pierwsze siedem miesięcy nie będą mogły przekroczyć prędkości 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym i 80 poza nim, niezależnie od prędkości maksymalnej dozwolonej na danym odcinku drogi.

W ciągu pierwszych trzech lat nowi kierowcy będą musieli zwracać szczególną uwagę, by nie popełnić błędu, bo po trzech wykroczeniach drogowych w ciągu dwóch lat mogą stracić prawo jazdy.

Szkolenie na prawo jazdy ma być uzupełnione o dodatkowe zajęcia praktyczne, co spowoduje podrożenie kosztów kursu.

"Gazeta Prawna" pisze, że zapisy dotyczące organizacji i przebiegu kursów na prawo jazdy mają podnieść poziom szkolenia, umiejętności świeżo upieczonych kierowców oraz ukrócić korupcję podczas egzaminów.

Tagi: kodeks drogowy, wiadomości, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz