Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadek
07.05.2009 23:51

Więcej pieniędzy dla ofiar wypadków

Pomoc nie będzie trafiać do nieuczciwych organizacji pozarządowych

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Dariusz Delmanowicz)

*Dziennik _ Polska _ pisze, że ofiary wypadków i przemocy dostaną więcej pieniędzy. Dzięki nowym przepisom pomoc nie będzie trafiać do nieuczciwych organizacji pozarządowych - zapewnia Ministerstwo Sprawiedliwości. *

Firmowana przez resort ustawa o utworzeniu Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym trafiła właśnie do laski marszałkowskiej - pisze _ Polska _.

Przeciwko pomysłom resortu protestują organizacje pozarządowe, którym - zgodnie z nowymi przepisami - to ministerstwo będzie rozdzielać fundusze z nadwyżek. Zdaniem przedstawicieli stowarzyszeń projekt ograniczy ich samodzielność, zabije małe, lokalne organizacje i wydłuży czas przekazywania pieniędzy ofiarom. A pomoc najczęściej potrzebna jest z dnia na dzień. W skutek nowych przepisów najbardziej mogą ucierpieć potrzebujący pomocy.

_ Polska _ dodaje, że resort chce skończyć z marnotrawieniem pieniędzy, które powinny być przeznaczane na pomoc ofiarom gwałtów i wypadków drogowych. Ministerstwo zarzuca wielu organizacjom niegospodarność lub wręcz nieuczciwość, a także fatalną egzekucję pieniędzy przyznanych im przez sądy.

Tagi: wypadek, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz