Notowania

prawo
26.06.2009 12:42

Więcej osób będzie mogło dziedziczyć spadek

Nowe prawo wchodzi w życie od niedzieli. Dzięki niemu mniej majątków przejmie państwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nyul/Dreamstime.com)

Od niedzieli wchodzi w życie nowe prawo spadkowe. Dzięki niemu coraz więcej osób w rodzinie będzie mogło dziedziczyć. Wprowadzone rozwiązania spowodują, że mniej majątków przejmą gminy i państwo.

Jak informuje _ Rzeczpospolita _ krąg spadkobierców ustawowych określony w polskim prawie jest o wiele węższy niż na przykład w Niemczech czy Francji. Dotychczasowe przepisy przewidywały dziedziczenie wnuków pod dziadkach, a nie na odwrót.

Rozszerzenie kręgu spadkobierców na dziadków, a w konsekwencji także na wujów i ciotki, czy na pasierbów, ma sprawić, że spadek zostanie w rodzinie.

_ Rzeczpospolita _ dodaje, że nowe zasady będą miały zastosowanie tylko do spraw, które się rozpoczną po wejściu w życie zmienionych przepisów. Spory spadkowe, które się już toczą, będą rozpatrywane na dotychczasowych zasadach.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ **Rodzina** na swoim dla singli? ]( http://www.money.pl/kredyty-z-doplata/artykul/rodzina;na;swoim;dla;singli,164,0,484004.html )
* [ **Rodzina** na swoim, sprawdź co to jest? ]( http://www.money.pl/kredyty-z-doplata/artykul/rodzina;na;swoim;sprawdz;co;to;jest,232,0,484840.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: prawo, wiadomości, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz